DDarent

Jakto, když ve hvězdný bráně …

odcházej na zem, tak jakmile projdou, tak se brána sama zavře, ale sami tvrdí, že bránu může zavřít jenom někdo kdo je na druhý straně!!!!!

země► ← ← ← ◄jiná planeta (jakto že se zavře, když tam nikdo neni aby ji zavřel???)
Doplňuji:
jenomže je pronásledujou třeba goauldi a voni zrovna prošli bránou a nemaj ještě spuštěnou IRIS, tak jaktože se zavřela!!!

Nejlepší odpověď
iceT

…třeba to mají ve scénáři,a nepočítají s tím,že nad tím bude někdo koumat? 🙂

Další odpovědi
led

A tí filmoví kulisári, to je nikto?
„bránu může zavřít jenom někdo kdo je na druhý straně“ záleží na uhle pohľadu z ktorej strany sa pozeráte.
Okrem toho, „vrtale jeden“, prečo nám kazíte náš naivný pohľad na film? Vy ste asi jeden z tých, čo pravekému lovcovi vidia na ruke hodinky… 😁

anonym

Ještě jsou 2 hypotetická vysvětlení:

  1. Brána se zavře přiblížením někoho nepovolaného z té druhé strany, aby mu zabránila prostup.
  2. Brána není neprostupná, ale filmově je ztvárněna tak, aby symbolicky umocnila dramatický průběh průchodu a plynulou návaznost dalšího děje.

P.S. Vše je jen fikce, kde se toleruje umělecká licence.

arygnoc

možná funguje jako dveře na fotobuňku – když někdo projde, automaticky se zavřou (za ním, procházejícím).

doplněna:
hm [pokrčení ramenama]

olda12

nesmíš tomu tak bezmezně věřit,já taky viděl ve filmu indiána s digitálkama

Syd

Já bych řekla že to bude jako s těma zařízeníma pro fázovej posun – kde procházej zdí, ale nepropadnou podlahou a ještě na to sami upozorňujou 😁

isko

Popravdě jsem si nevšimla, že smějí bránu uzavírat jenom ze strany, odkud se přichází. Spíš že můžou jenom procházet ze směru, odkud se brána otevřela…

led

Nehľadajte, prosím, logiku vo fantastických filmoch. Všetko je stavané pre efekt a nie rozum. Ak začnete nad takým filmom premýšľať, znamená to, že niečo mu chýba…
Tá vec s digitálkami, stáva sa to dosť často hlavne nedisciplinova­nosťou účinkujúcich a nepozornosťou okolitého personálu.