IvkaH

Jakou zvolit výplň matrace?

Jaké složení vnitřku matrace je nejlepší, aby šlo jak o pohodlné, tak i zdravé spaní?

Odpovědi
Nassin

Kdysi jsem spal na slamníku, potom na matracích s mořskou trávou a u nich jsem i zůstal.
Každý má jiné nároky, tak osobně neporadím.

elkon

Podle potřeb každého jedince, nejlépe poradí v prodejně matrací (postelí). Záleží také nejen na matracích, ale i na lamelách pod nimi.

Arne1

Tempur. Vyzkoušej a nebudeš chtít jiné.

majki636

S manželem máme trvrdou matraci z paměťově pěny a dceři jsem teď objednala tady tu ze zonální, tak jsem na to zvědavá https://www.svet-pokoju.cz/detske-matrace/matrace-160-x-90-cm-luna/

PetaKo

Zdravé je spát na tvrdší matraci, z elastické pěny, ale zase ne každému se na tom musí spát dobře.

HelloDarknes

Ahoj Ivko, my jsme nad tím také přemýšleli, je to asi půl roku zpět, protože jsme rekonstruovali celou ložnici, včetně podlah, ale vzhledem k tomu, kolik s tím bylo starostí a vlastně jsme ani pořádně nevěděli, co chceme, tak jsme se nakonec obrátili na http://www.pwin­terier.cz a díky jejich odbornému poradenství a konzultací teď máme nádhernou ložnici :).

novaklen

Taky jsem toto před nějakým měsícem řešila a nakonec jsem šla do pěnové z https://www.ma­tracky.cz/ Tentokrát jsem raději zvolila tvrdší, protože předtím jsem měla hodně měkkou a abych pravdu řekla, úplně mi to nevyhovovalo. Tvrdší mi vyhovuje mnohem víc. Celkově musím říct, že zatím naprostá spokojenost. Není nad to mít novou matraci. :)

Michálek1245

Ideálně zvolte takovou, jaké máte zdravotní potřeby. V nejlepším případě si na matraci lehněte a třeba deset minut tam ležte, to zjistíte, zda vám to vyhovuje. Anebo vyzkoušejte recenze taštičkových matrací. Třeba je najdete tady: https://entuzi­o.cz/tasticko­ve-matrace-recenze/ My jsme podle tohohle článku vybírali a musím říct, že se nám už čtyři roky spí jak v bavlnce. 😉

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Arne: tomu věřím. A kterou banku mám vyloupit, abych si mohl koupit ten zázrak?

Nassin

elkon
V prodejnách vychválí vše do nebes, jen aby prodali.

Arne1

Nejen vychválí, ale dají na postel do místa kde jsou nohy zvláštní povlak a pak si tam můžeš lehnout a zkoušet do sytosti (či do přeleženosti) Nemusejí vychvalovat, dobré zboží se ti vychválí samo.

elkon

V solidní prodejně, která je zaměřená jen na toto zboží, mají odborníky, kteří poradí podle zdravotních potřeb zákazníka. Mají k tomu i odborné pomůcky.