simarus

Jakou zvolit školu, když chci být kriminalistou?

Chodím na osmileté gymnázium a chtěla bych pracovat jako kriminalista, ale ne v terénu. Nebo policista. Jakou školu bych si po maturitě měla zvolit a co přesně bych potřebovala? Děkuju

Nejlepší odpověď
gecco

Jako SŠ si vyber gympl a pak buďto Policejní akademii ( http://www.po­lac.cz/g2/view­.php?o_skole/in­dex.html ) anebo práva – anebo nějakou techniku, podle toho, o jakou práci máš (budeš mít) zájem.
😉

Další odpovědi
isteron

Policajnú akadémiu Min. vnútra.

klumprt

Myslím, že kriminalista je druh policisty. I tak je to docela široký pojem.
Pokud je nepřekonatelnou podmínkou „ne v terénu“, tak by mohla vyhovovat pozice vyšetřovatele, který se do terénu moc nedostává, je to ale hodně o papírech a zákonech. Nenechat se obechcat kdejakým obhájcem a odvádět takovou práci, aby bylo dostatek kvalitních podkladů k poslání lumpa do basy.Vhodná VŠ je právnická fakulta nebo policejní akademie.
Dostat hned po přijetí na pozici vyšetřovatele ovšem může být problém, i když i to je možné. Ale já bych to nedoporučoval. Těch pár let v uniformě na ulici je k nezaplacení.
Pokud hovoříš o kriminalistice, souvisí s tím práce kriminalistického experta. Tam je dobré mít vzdělání v některé z věd, které experti využívají. Např. chemie, biologie, elektro a v poslední době je poptávka po IT expertech (ovšem policie je nejspíš nedokáže zaplatit tak štědře jako soukromý sektor). Expert se do terénu dostává jen zřídka, třeba je-li přibrán k ohledání místa činu.
Do terénu se téměř nedostane taky policista – papaláš. U něj je vzdělání naprosto lhostejné, ovšem VŠ titul je ze zákona nutný. Mnohem důležitější než obor vzdělání jsou tzv. strejčci někde na patřičných místech.

jmhad

Právnická fakulta příslušného zaměření /trestní právo/.

lexx

absolvent právní fakulty na širší možnosti uplatnění než dělat policajta a vyšetřovat krádeže slepic a kol před marketem

Klarka.V

Já bych asi zvolila přímo obor Trestní právo kriminologie a kriminalistika na UK v Praze – víc informací najdeš třeba tady: http://www.sez­namskol.eu/obor-detail/5642-trestni-pravo-kriminologie-a-kriminalistika/