Lucyfer

Jakou zvolit šířku ramínek pro daný typ postavy?

Tohle mne zajímá už dlouho.
Na trhu prodávají např. tílka s velmi tenkými ramínky (špagetovými). Jindy mají třeba centimetr… ale taky jsou třeba široká. Někdy pokrývají celá ramena.
Nikdy nevím, jaké zvolit. Jsem hruška, která ty ramena skoro nemá, jsou taková malinká a poněkud spadlá. Výšku mám 160 cm.
Volila jsem obvykle takové střihy, pod kterými se schovají ramínka od podprsenky.
Co když má někdo naopak široká ramena?
Děkuji za postřehy.

P.S. Komu třeba svědčí nenosit ramínka vůbec?

Odpovědi
RyuzakiKate

Já mám třeba ramena širší, tudíž se pro mě špagátky nehodí a jenom by mě ještě rozšiřovaly. Obecně tílka příliš nenosím a ramena raději zakrývám, abych odpověděla na tvou dodatečnou otázku, tak mně by šaty bez ramínek sedly. Ty si můžeš dovolit tzv. lodičkový výstřih, tričko se spadlými rameny případně ještě s volánky či vycpané rukávy (jako např. Sněhurčiny šaty), různě ozdoby v oblasti ramen (výšivky atp.), netopýří rukávy, obecně volnější střihy. Pokud jsi hruška, tzn. širší v oblasti boků, doporučila bych pak kombinací výše uvedeného s něčím tmavým, zkrátka nahoře přidat a dole ubrat.

elkon

Je to kus od kusu, to se nedá paušalizovat. Záleží na konkrétní postavě.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lucyfer

RyuzakiKate Zrovna o těch tričkách bez ramínek jsem četla – konkrétně tedy takových těch širokých (co nejsou jen kolem obvodu trupu), že opticky pomáhají ramena rozšířit. Zajímavé, jak je ta linie tenká.
Oceňuji rady z vlastní zkušenosti! 🙂

Lucyfer

elkon Proto píšu, co se hodí ke spadlým ramenům a co naopak k širokým… Ale chápu, že kdybych přidala konkrétně svou fotku, lépe by se radilo.