odik

Jakou zvolit délku hrotu u šipek?

U šipek k elektronickým terčům je možné koupit buď krátké (18 mm) nebo dlouhé (25 mm) plastové hroty. Jaký je rozdíl použití = kdy použít krátké a kdy dlouhé? Díky.

boreczech: Věřím, že delší hroty nevyrábějí pouze za účelem „budou se snadněji lámat“, ale že je v tom něco hlubšího = nějaká vlastnost šipek.

Odpovědi
anonym

dá se předpokládat, že se ty delší budou snadněji lámat, ale kratší než 25mm. jsem zatím nikdy neviděl

iceT

Vlastnost? Dlouhé hroty se budou kroutit do vývrtky, pokud se nebudou lámat. Navíc se zbytečně prodlouží celá šipka, pokud má dlouhé tělíčko. Osobně jsem vždy volila hroty krátké, délku nevím, ale určitě ne delší než 2 cm, dnes je asi více výrobků k dostání, ale měly tvar kužele viz obrázek
https://www.go­ogle.cz/search?q=náh­radní+hroty+do+ši­pek&client=ope­ra&hs=AVx&sou­rce=lnms&tbm=is­ch&sa=X&ved=0a­hUKEwjB8J3u0ev­KAhXBjg8KHe6SA7­cQ_AUIBygB&biw=1366&b­ih=630#tbm=is­ch&q=+hroty+do+%C5%A1­ipek+16+mm&im­grc=hf2J2hK__6XgPM%3A

a moc se nelámaly, pokud se tedy šipkami neházelo jak s lopatou. Navíc každému hráči vyhovuje něco jiného, takže by si to měl každý zkusit co mu pasuje lépe.

cochee

No ony jsou i hroty střední, ale rozdíly jsou pár mm. Pro mě jsou spíš důležité profily těch hrotů, aby byly tvrzené a něco vydržely, za ty si i rád připlatím. Například Lip points, Tefo-X Shark nebo Target pixel. Naprosto zásadní věta je od IceT:
„…každému hráči vyhovuje něco jiného, takže by si to měl každý zkusit co mu pasuje lépe.“
Osobně hraju s dlouhými nebo středními, mám z toho prostě lepší herní pocit. To ale neznamená, že v nouzi bych nevzal zavděk krátkými.

Boreczech: hroty Micro Tips 18,5 mm (krátké), E-point 20 mm (střední)., délka se počítá bez závitu.

odik

iceT:
cochee:
Já vždycky kupoval dlouhý zesílený. Zesílený aby vydrželi a dlouhý, protože jsem měl lepší pocit, že z terče nevypadne (asi blbost, ale prostě mi to tak přišlo). Ale říkal jsem si, že v tom bude třeba nějaký hlubší smyl jako je délka násadek apod. = že to nějak ovlivní šipku nebo něco takového.
Mám na zkoušku těžší šipky (18 g) a přijde mi, že jsou v terči hlouběji (je to asi logické), tak jsem si říkal, zda třeba pro těžší šipky nemají být kratší hroty (aby neničili terč apod.)
Prostě každá součást šipek nějak ovlivňuje celý hod nebo má nějaký účel, tak se snažím najít nějaký smysl prodeje dlouhých a krátkých hrotů.

cochee

Nene, nic takého, je to fakt jen o „dobrém pocitu“.

Fyzik

Jo to by mě taky zajímalo.