Monis...

Jakou zrcadlovku ?

Dobrý den chtěla bych si pořídit zrcadlovku či falešnou nebo normální. Jsem začátečník tak bych byla ráda kdyby jste mi při výběru pomohli. Chci, aby byla lehce ovladatelná a taky za slušnou cenu. Děkuji za odpověd.

Odpovědi
Děda Louda

Snad nějaký Nikon tisícovkové řady, začátečníkovi postačí, naučíš se na ní základům a finančně nevykrvácíš. Časem, až poznáš, co ti nejlépe vyhovuje, se na základě získaných zkušeností a porovnání nabídky, rozhodneš už kvalifikvaněji.

kelley

Souhlasím. Takový Nikon D3100 bude určitě dobrá volba. A asi bych zvolil rovnou set s objektivem 18–105, bude to univerzálnější (na portréty, vzdálenější objekty…). Samotný „záklaďák“ 18–55 by mohl být i pro začátečníka docela omezující. Cena cca 15.000. Nezapomeň ale že budeš potřebovat ještě SD kartu a nějakou brašnu a k tomu objektivu bych doporučil minimálně UV filtr jako ochranu… (polarizační až třeba časem), takže ta cena ještě trochu naroste.

Emefej

Nikon D-3200.