teres

Jakou znovupoužitelnou láhev vybrat?

Chci si koupit nějakou lahev na pití a zajímalo by mě, zda je k životnímu prostředí šetrnější plast nebo sklo? Byla bych ráda i za tipy na konkretní značky.

Nejlepší odpověď
Drap

Sklo. Jde beze zbytku recyklovat a pro zdraví je zřejmě vhodnější.

Další odpovědi
Radius

Mohu doporučit tzv. zdravou láhev (níže dávám odkaz), je z materiálu, který se dá vyvářet, nejsou v něm žádné plísně a podobně. Já mám láhev o objemu 0.7 litrů, používám ji často na pití.

Jinak ten materiál se používá i v lékařství, je neprůhledný a měkký.

Proti sklu je lehčí a nerozbije se, když upadne na zem.

Zdroj: https://www.zdra­valahev.cz/