Angi-Shy

Jakou znacku lepidla pouzit misto tekuteho latexu?

Potrebuji vytvorit plesatou hlavu ale tekuzy latex je drahy a vycetla jsem z anglickych stranek ze dobrou alternativou je pry white glue nebo lepidlo znacky Elmer's. Prvni vatianta je pravdepodobne bile lepidlo, ale nevim ktere znacky. Elmers lepidlo je pouzovanejsi ale nevim jestli ho najdu v obycejnem papirnictvi (z internetu ted nemohu objednavat).
Tedy otazka zni, prodava se tu bile lepidlo ktere by fungovalo podobne jako tekuty latex, jestli se v kamenym obchode najde elmers lepidlo nebo jaka jina alternativa podobneho lepidla se da v ceskem papirnictvi sehnat? Specha to

Mosoj – potřebuju aby to lepidlo nebylo po uschnuti zvrde ale spis jako guma, flexibilni nebo tak neco, jako latex. Funguje takhle alrylatove lepidlo?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Vyhrazuji si odpověď NEVÍM, pokud je o použití jako náhrady latexu. ;) :)

Takže > „White glue“ je PVA (nebo také PVAc) lepidlo (PolyVinylAce­tátové), znáš ho možná jako „dřevolep“ nebo „truhlářské lepidlo“. U nás je neznámější značkou lepidlo „Herkules“. Pokud by šlo o lepení (nábytku, dřeva obecně), doporučil bych ti jinou značku > „RAKOLL EXPRESS D3“ (NESROVNATELNĚ lepší!), ale k tvému účelu opravdu nevím. :(

Každopádně Elmers glue je obchodní značka (typ) PVA lepidla. (možná, že je na tebou popsaný účel vhodnější, než jiná PVA lepidla – podobně jako Rakoll na lepení nábytku je lepší, než Herkules, jakkoliv jsou to VŠECHNO PVA LEPIDLA. To asi tak. A protože se dneska flákám, tak>
https://tmely-silikony-lepidla.heure­ka.cz/elmer-s-glue-liquid-clear-lepidlo-946-ml/#
https://tmely-silikony-lepidla.heure­ka.cz/rakoll-express-d3-1-kg/#
https://lepidlo­.heureka.cz/druche­ma-lepidlo-herkules-1kg/#

Tož BACHA, protože to NENÍ AKRYLÁTOVÉ lepidlo jak píše mosoj!!

Další odpovědi
mosoj

Jakékoliv akrylátové lepidlo. Nevím jak se chová latex, nicméně zřejmě zůstává bílý. Akrylátová lepidla se stávají po zaschnutí transparentní. ˇžádné lepidlo dnes není laciné. Za mých mladých let jsme rozdělávali mouku ve vodě a vyráběli loutky.
Omlouvám se nedbale jsem si přečetl tvoje zadání otázky.

elkon

Lukopren. Potřebujete hmotu, na bázi kaučuku, ne klasické lepidlo.