opa

Jakou životnost má prášek na praní?

Nejlepší odpověď
mosoj

Určitě tě přežije.
Doplňuji:
V originálním balení bych se nebál ani snížení účinnosti. V otevřeném balení je pravděpodobné, že dojde k degradaci chemikálií ze kterých je prášek namíchán zejména detergentů. To ale neznamená že to nebude prát. Stačí se podívat jestli je na balení udaná expirační lhůta. Třeba u kyseliny citronové ( v prášcích se poučívají citráty byla 2 roky) ale pro poravinářské účely.

Další odpovědi
zjentek

no.. druháka jak u kafe z něj asi neuděláš

Funna

pokud nějaká vůbec je, mělo by to být na obalu napsané…u něktetých se doba mimimální trvanlivosti ani neudává…v každém případě 2 roky určitě a ani později bych se ho nebála použít, protože je to „doba minimální trvanlivosti“, ne „doporučená doba spotřeby“

Hykam

Je to již delší dobu, kdy byly v Černých ovcích na ČT1 testovány prací prášky, ale pamatuji si, že tam říkaly, že stářím se účinnost pracích prášků snižuje.
Na každém balení je datum doporučené spotřeby, což ale neznamená, že potom se s ním nedá prát.