huxa

Jakou zhruba orientační cenu počítat na beton při naceňování nákladů na opravu pokoje?

Chci vypočítat zhruba cenu materiálu na výrobu betonu, který by byl použit na renovaci stěn ve staré budově, ovšem nemám vůbec ponětí, s jakou částkou bych měl zhruba počítat, nepotřebuji ji nijak přesnou, s odchylkou ±50%. Tloušťka betonu se bude na stěnách pohybovat v rozmezí 5cm až 40cm a bude potřeba nejspíše nanést vrstvu i na strop. Poměr cement:písek:voda plánuji 25%:60%:15%, je to rozumné?
Namíchaná tuna takovéhoto betonu by měla vyjít na 1000 Kč což by mělo být 0,5m krychlových, je to reálné?

Odpovědi
Emefej

Beton na stěny a strop? Nebyla by lepší malta?

mosoj

Beton na strop ? Jak to zašaluješ a i kdyby tak ti to spadne na hlavu.

cukrar

huxa, nejdřívě upřesněte, co opravdu budete betonovat a dodejte rozměry..

huxa

Emefej-vzhledem k „členitosti“ stěn by dle mého byl lepší právě beton.

Dochy

Nejsem zedník, ale problém s betonem nejspíš bude ten, že na staré zdi nebude moc držet… Beton je tak na nosnou část zdi (pokud se dělá zeď litá) a podlahy. Pokud potřebuješ srovnat zeď, tak omítka z malty, nebo jen štuk. Pokud je třeba dozdít (40cm?!?), tak cihla a malta.

Pepa25

Nejde o členitost! Důležité je, z čeho je zeď a jaká je na tom případně omítka. Pokud píšeš 5 až 40 cm(?!) – to jsou tam takové díry? To je snad na dozdění nebo ještě spíš na zbourání a nové postavení zdi, ne?

huxa

Jedná se o kvalitní zeď z pálených cihel, mezi nimi jsou velké skuliny a beton by se pomocí jich měl dobře přichytit. Těch 40cm jsou větrací otvory.