tomy smyk

jakou zelvu si poridit domu

Ahoj chtěl bych si porídit suchozemskou býlozravou želvu do rodinného domu se zahradou, vím že bych mohl mít velkou želvu kvůli té zahradě , ale já bych raďeji něakou která by se mi vešla do terária (60–80×40×40) a měla dost místa k pohybu, četl jsem o želvě zelenkavé (Testudo hermanni).
Chtěl bych želvu která jak už jsem říkal by mela v už zmiňovaném terárku dost místa… popř. jaké doplňky bych jí mohl poříďit aby se cítila. dobře. Mohly byste mi poraďit jakou želvu bych si měl pořídit.
Doplňuji:
jak a kde si mam poříďit CITES?

Nejlepší odpověď
www

Projdi si odkazy ve zdroji, určitě si dokážeš nakonec vybrat vhodný druh podle konkrétních podmínek sám.
Doplňuji:
Doklady CITES dostaneš při koupi, jak už bylo řečeno.

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&q=%C5%B­Eelvy+chov&cli­ent=ms-opera-mini&channel=new&gws_­rd=cr&hl=cs&

Další odpovědi
odik

Želvu zelenavou mam doma a jsem s ní spokojen. Kdybych měl ale zahradu, tak bych si určitě pořídil ještě želvu pardálí.
Co se týče terária: 60×40×40 je absolutní minimum a pokud máš možnost, tak bych rozhodně šel alespoň do metrovýho.

  1. v malym teráriu si moc nevyhraješ, abys to želvě udělal hezký, dal nějaký překážky apod.
  2. v malym teráriu se blbě zajišťuje teplá a studená část
  3. jakmile si pořídíš UV, denní a topný světlo, tak je jedno jestli tam máš 1 nebo 3 želvičky = spotřeba elektriky je pořád stejná … jen do malýho terária jich prostě víc dát nemůžeš

Jinak co se želvy zelenavý týče, musíš mít CITES a každej rok aktualizovat její fotku (stačí poslat mailem)

anonym

Doklady CITES dostanete se želvou, pokud ji koupíte legálně (od chovatele nebo autorizované prodejny).

anonym

Jeden můj známý chová jeden exemplář jakéhosi druhu suchozemské želvy už více než 40let volně na rozlehlé zahradě. Kdysi si ji přivezl jako dítě z Bulharska . Už tenkrát se to nemělo ☹
Je srandovní, jak si vyhlédne načervenalou jahodu na záhonu a vydrží čekat celý den u ní než dozraje a pak ji sežere. Jahody miluje. Občas želvu přinesou sousedé z poměrně vzdálené vily nebo místní řidiči, protože v době říje se jim vydá na toulky a při svém stáří a vzrůstu je populární a nepřehlédnutelná.
Tak mě napadá: počítáš s tím, že želva při optimální péči může s tebou žít tak dlouho? Ten můj známý si ji připašoval sám ještě jako dítě a dnes má už vnoučata!