bolak

Jakou zátěž uzvedne RC vrtulník?

Obecně, hoďte nějaký přibližný hodnoty či rozmezí.
Doplňuji:
Emefej: já myslel takový ty vrtulníčky na hraní

Myslíte že kdybych si vyrobil duralovou konstrukci, takovej jako rám, a zezhora na něj přilepil 500 vrtulníčků namířených stejným směrem, tak kdybych k tý konstrukci připoutal popruhy, že by mě to uneslo a mohl bych se dopravovat třeba k babičce tímhle způsobem? Prostě létat vzduchem a unverzálním ovladačem v ruce zatáčet?

Nejlepší odpověď
Emefej

Při likvidaci jaderné havarie v Černobylu používali vrtulníky Mi-8 a Mi-17 s RC řízením. Zátěž unesly opravdu velkou.

Další odpovědi
anonym

Jakou zátěž uzvedne člověk? – jen tak,přibližně…
;-D
Ten ´můj´ cca 20–25 deka – ale patří ve své kategorii k těm nejvýkonnějším (´umí´ akrobatické létání).
Doplňuji:
Pokud to doplnění myslíš ´vážně´, pak:

  1. doba letu běžných RC modelů je několik minut
  2. přesná synchronizace několika desítek ´strojů´ je skoro nemožná
  3. dvoumístný ULH pořídíš už tak od 4 mil. Kč – tedy levněji, než něco ´zbastlíš´

;-D

Funna

kdyřž pominu to, co píše mowla (doba letu, synchronizace) tak 500 RC vrtulníků á cca 2 000,– je zhruba 1 000 000,–…za tyhle peníze pořídíš třeba tohle http://www.ae­roweb.cz/kata­log/letadlo.as­px?mkat=1&item=157­...a létá to až 215km/h .-)

Doplňuji:
chyba v odkazu – http://www.ae­roweb.cz/kata­log/letadlo.as­px?mkat=1&item=157

Kelt

Když má takový vrtulník nosnost do 500 g, tak těch 500 vrtulníků, by uneslo teoreticky člověka. Kolik stojí jeden vrtulník? Kolik stojí baterky, palivo a jak dlouho to vydrží?
Jak by se to dalo řídit? A jak by se to chovalo v otevřené přírodě. Možná v nějaké tělocvičně, by to mělo efekt, Ale nevím, kolik lidí by muselo tyto vrtulníky řídit, aby někoho přepravili z jednoho konce místnosti na druhý konec.
To snad je lepši a levnější si koupit nafukovací balónky a naplnit lehkým plynem, to ale nejde řídit. 500 vrtulníků zaujme asi plochu 7 × 7 m – v jedné straně 23 vrtulníků se vzdáleností asi 30 cm – podle délky vrtule.
Snad zajímavé jako do románu stylu Jules Verne, řízeno počítačem. Sám by to člověk asi nezvládl.
Ještě k té konstrukci – muselo by to mít plochu 7 × 7, nebo i třeba nosítka , několik řad nad sebou.
Finanční stránka a efektivita, rychlost a pod.
A co nějaké vznášedlo nebo balón.?

mosoj

Kup si kvadroptéru. Budeš jich potřebovat míň a ušetříš.
Nejlevněji to bude pěšky jako Švejk.

https://www.go­ogle.cz/search?sou­rceid=navclien­t&aq=&oq=kvadro&hl=cs&i­e=UTF-8&rlz=1T4GGNI­_csCZ533CZ534&q=kva­drokopt%C3%A9ra&gs­_l=hp..0.0l4.0­.0.0.26627...­........0.tIPY­AEtvqnw&pbx=1
Doplňuji:
http://www.me­gapixel.cz/dji-kvadrokoptera-f450-h3-2d-pro-gopro-hero3?gclid=CM­SQ68j8vr0CFeK­WtAodWQkADw

MK44

Tyto hračky mívají zpravidla dost starostí samy se sebou, tedy s nutnou palubní technikou. Už přidání kamery o několika gramech může být problém. Ovšem profesionální modely nebo quadro(či více)-koptéry můžou unést tak do 1/2 kila. Pro start většího modelu může být nutné povolení.
Nicméně konstruuj, inženýre. Nebude-li z toho nobelova cena, můžeš aspirovat na zápis do Guinessovy knihy rekordů. Hlavně pozor při přistání u babičky, aby nedostala psotník. 😉

Doplňuji:
Tahle oktokoptéra unese až 2,5 kg. Za pouhých 5000 euro.

http://mikrokop­ter.de/ucwiki/en/Ar­fOktoXL

bolak

Funna: nojo, ale to už by nebylo tak fajnový > http://s0.uplo­ads.im/gNq1R.png