Pisalice

Jakou vybrat vrtačku s příklepem?

Dobrý den,

vybírám vrtačku a rád bych, aby měla funkci příklepu. Nechci, ale aby byla vyloženě jen příklepová, ale šlo s ní i jednoduše vrtat do měkčích materiálů. Co si myslíte prosím o DeWALT DCD796D2? Je v tomto srovnání https://www.nej­lepsi-vrtacky.cz/ mezi běžnými.
Ale na Heurece je vyloženě jako příklepová. Půjde s ní dobře vrtat i do běžných materiálů?

Děkuji

Odpovědi
mosoj

Každá umí přirážet i vrtat.
Příklepové vrtačky bývají robustnější a těžší.

Emefej

Příklepovku vybírat podle energie úderu, pokud nemá alespoň 5 J, tak je příklep k ničemu. U toho tvého DeWalta jsem nikde tenhle důležitý údaj nenašel. Vybíral bych tedy vrtačku od solidnějšího výrobce, který enegii příklepu udává.

aliendrone

Vrtačka je od slova VRTAT. To umí všechny, některé jsou ale navíc vybaveny „příklepem“ (vypínatelným) pro snažší vrtání do zdiva. Takže neboj, vrtat s ní určitě půjde. Otázkou tedy je JAK DOBŘE s ní půjde vrtat, tady to trochu rozeberu.

I když s tímto konkrétním typem zkušenost nemám, tak synovec má prakticky stejný a spokojenost. Nicméně je to AKOVKA (na baterie), takže ohledně výkonu žádné zázraky nečekej, zvláště pokud jde o energii příklepu (viz odpověď Emefej), což je ostatně také důvod, proč se ani energie příklepu neuvádí. Všichni víme, že jsou to jen „rachtátka“. Do cihly ještě ujde, ale na vrtání betonu si tedy připrav HODNĚ trpělivosti a pořádně si namasti svalstvo, zvláště pokud budeš vrtat díru 10mm nebo větší. ;) :D :D

Jinak značka DeWalt si u mne st)ojí hodně vysoko na žebříčku, je hned za Festoolem a Hilti. Akumulátory jsou co do výdrže dobré (a navíc neodejdou tak rychle jako třeba u Makity či B@D), některé mají fci extra rychlého dobíjení. Navíc má DeWalt slušnou servisní síť (přinejmenším v Praze, nwm jak jinde).

Takže POKUD ti jde spíše o příležitostné vrtání (s vyjímkou kameniva/betonu, cihla se ještě dá), chybu nákupem toho DeWalta neuděláš. Pokud ale plánuješ vrtat ČASTO, doporučuji „něco většího“ a na síť, akumulátory přeci jen mají své hranice. A k vrtání (častému) do betonu bez pardonu nakoupit VRTACÍ KLADIVO (To je „vrtačka“, která umí jak vrtat, tak vrtat s příklepem anebo jen samotné „bušení“ bez vrtání, na to jsou patřičné nástavce. Tady pozor na parametry, dnes se tímto termínem označuje také kdejaké „rachtací šidítko“).

Tudíž pokud nečekáš nějaké extra profi výkony (které jsou zcela mimo možnosti prakticky VŠECH aku nástrojů), doporučuji. Vrut 5×50 bez předchozího předvrtání díry s ní zapustíš do dřeva bez potíží, neboj nic. ;) :)

pan Straka

Za sebe mohu doporučit věci z Lidl Shopu – poměr cena/výkon je luxusní, reklamace bez keců, doba na vrácení je dokonce delší než zákonná lhůta.

Akorát je potřeba se dopředu smířit s tím, že kontrola kvality a funkčnosti (ať již při výrobě nebo při samotném odeslání) je prakticky nulová, takže se může stát, že domů přijde zmetek. Odeslání zpět je však zdarma.

elkon

Vynikající vrtačka, za solidní cenu. Není nutné kupovat předražené přístroje. Používám několik let. https://www.e-zelezarstvi.cz/u­niverzalni-priklepova-vrtacka-evp-13-e-2h3-t-loc

Dochy

Já bych volil BOSH (co se značky týče) Na domácí věci mají slušnou kvalitu. Na Lídl bych si dal větší pozor. Podle mé zkušenosti sice levné, na první pohled vypadá dobře, dokonce i na druhý a pak člověk zjistí že je to celé zabité nějakou nedomyšlenou prkotinou kde by změna za spolehlivé řešení stála pár halířů. Nicméně je fakt že lze reklamovat a poslední dobou mám pocit že se s tou kvalitou trochu polepšili.

Pokud bys chtěl častěji vrtat do betonu a podobných materiálů asi by to chtělo vybírat už SDS nářadí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.