Kajoch

Jakou vodu používali např.Poláci k vaření plzeňského piva?

Plzeňský Prazdroj se vždy chlubil,že jeden z důvodů kvality jejich výrobků je i specíální voda,čerpaná z vlastních studní.

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že plzeňské pivo se vařilo vždycky jenom v Plzni. Bylo i dobré, dokud to nevzali do pařátů ty ku… šikmooké. Existují ale piva plzeňského typu, které umí uvařit i cvičené opice všude po světě, vč. Polska. Vaří se i v Německu, kde jsem si pochutnával na značkách Krombacher nebo Radeberger s přívlastkem Pils, resp Pilsner. Možná i ta voda má na chuť vliv, ale podle mého názoru ne rozhodující.

Další odpovědi
aliendrone

Nějak se mi to nezdá, „plzeňská piva“ mohou být vařena jen v Plzni myslím a jinde mohou uvařit jen piffsony „plzeňského typu“. Podobně jako šampaňské víno je jen z francouzské Champagne a všechna ostatní perlivá vína jsou sekty (jako např. česká Bohmeka).

Je mi známo, že Pšonci vařili „Prazdroj“, Rusmeni taktéž, ale pokud vím, tak VÝHRADNĚ pro svůj vnitřní trh a nakonec i to už skončilo., ne?