Dasavenclo

Jakou varnou konvici byste doporučili?

Ahoj všem!
Jakou varnou konvici byste mi doporučili? Chtěla bych i nějakou fakt pěknou, ale taky dobrou :)

Nejlepší odpověď
Muffz

Bosch TWK8611P – moderní design, 1,5l, robustní, kvalitní značka, nastavitelná teplota 70 / 80 / 90 / 100°C. Cena trochu vyšší, ale za kvalitu se platí.

Další odpovědi
Rokio

Tu, která nejvíce vyhovuje tvým požadavkům a je za výhodnou cenu.

Dochy

Zajdi do elektry a vyber nějakou co se Ti bude líbit.
Dal bych si bacha na plasty. Dost často smrdí. Upřednostnil bych skleněnou/kovovou. Ale bacha. V práci máme 2 typy s nerezovým tělem od Tefalu (ve více kusech, v každém patře alespoň 1). 1. z nich (služebně starší) Tvou nepozornost ztrestá tím, že při běžném úchopu Ti při nalévání opaří palec (když si nedáš pozor, budeš mít palec přesně na škvíře mezi držadlem a prodlouženým víkem konvice kudy uniká pára). 2. typ má zakulacnou nálevku (jakoby z tlustého materiálu, spíše jen ohnutého) – při nalévání a hlavně při ukončení nalévání pak stéká voda po konvici…

Tak si na tohle zkus dát pozor. Mně to u jinak slušného výrobku neskutečně se…

marci1

Nerezovou (ne plast). Nejoblíbenější kupované rychlovarné konvice (ta 1. je výrobek r. 2017): 🙂
https://rychlovarne-konvice.heure­ka.cz/top-produkty/

aliendrone

Výkonnou. Primární je rychlost ohřevu. (pro mne) Takové mají i obvykle vyšší objem, což může být třeba při vaření užitečné, pokud vaříš ve větším (na mrazák). A když tam dáš jen půllitr vody, tak se ohřeje přinejmenším 2× rychleji, než v nějakém prckovi. K tomu co píše Dochy bych dodal, že by neměla mít oddělitelné víko – není nic blbějšího, než když ti víčko spadne do právě zalévané čínské polévky. A pochopitelně nerez a dostatečně svítivou kontrolku zapnutí vidielnou ze širokého úhlu, nejlépe navrchu. (abys pouhým mrknutím věděla, že je zapnutá – další trapas je čekat až ohřeje na nezapnuté konvici)

Serepetičkám co popisuje Muffz bych se obloukem vyhnul, jsou to jen další zdroje poruch a po záruce to nikdo neopraví. (nebo cena opravy bude taková, že se to nevyplatí)

anonym

nedávno konvice testovali v DTESTu

na prvních místech v hodnocení se umístily tyto: 1. Domo DO 9019 WK , 2. Concept RK 2260 , 3. Philips HD 4649/00 , 4. Russell Hobbs 22591–70 … u ostatních už hodnocení výrazně klesalo.

Pozor na skleněné a kovové konvice mají ve většině případů dost vážné problémy s tepelnou izolací a je velmi snadné se o ně popálit.

Paradoxní je že vítězové jsou docela levní, ono to tak bývá že cena souvisí spíš s úspěšností oblbování marketingem než se skutečnými kvalitami.

Xenka

Mám keramickou varnou konvici, je supr a taky krásná! https://www.by­dleni.cz/zpra­va/Zahrejte-svuj-organismus
Doporučuji.

Sigula

Já mám keramickou, koupila jsem jí proto, že je krásná a dělá v kuchyni parádu :) Doporučuji.

MarkettB

ahoj keramická konvice varná? Kde se dá koupit? Je dobrá?

Sigula

jj varná konvice keramická. Tato: https://www.by­dleni.cz/zpra­va/Zahrejte-svuj-organismus
Je to značka Orava.

MarkettB

Aha, ta je krásný tyjo! děkuji za ukázku. To já se po nějaké takové pěkné taky podívám. Orava je dobrá značka ;)

Sigula

jj je, taky od ní máme doma docela dost věcí a s žádnou nebyl problém ;)
Tak at pořídíš konvici dle tvých představ.

Muffz

aliendrone – pro dost lidí, kteří chtějí mít kvalitní čaj a kávu, se tyhle serepetičky hodí, protože se správně nezalévá vroucí vodou. Navíc je to tak primitivní elektronika, že téměř není možné ji odpálit, jeden senzor a jeden brouk s kódem na pár řádků. Jde jen o kvalitu těsnění, aby se tam nedostala vlhkost. A vzhledem k tomu, že je to BOSHka, věřím, že za tu cenu dostanu kvalitní materiál. A není problém si prodloužit záruku :) .

aliendrone

Tak samozřejmě z tohoto hlediska není o čem diskutovat, když často nastavuješ konkrétní teplotu – máš pravdu, o tom žádná. Já bych to ale nevyužil a pokud potřebuji jednou za uherák teplou vodu s přesnou teplotou, použiji teploměr.

Jinak – hluboce se mýlíš v tom že elektronika vydrží. NEVYDRŽÍ, neboť je tak konstruována, aby nevydržela! Říká se tomu „plánované zastarávání“. Proč myslíš, že tak často odejde spotřebič krátce po záruce? Ve Francii dokonce proti záměrnému vytváření a implementování kurvítek už dokonce mají zákon. A teď to HLAVNÍ – tuto politiku NEJVÍCE provozují velké a známé firmy. (což je pochopitelné)

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/e­konomika/1504398-za-kazitka-v-elektronice-bude-ve-francii-vezeni

Muffz

Pracuji ve vývoji, takže s tvořením hardwaru mám zkušenosti z té nejdetailnější vrstvy a věř, že tyhle kurvítka se jen tak nevyplatí. Samozřejmě znám ty aféry, u notebooků se to ničí schválně zdrojem, používají se součástky s nižší životností atp. Naproti tomu dnešní svět plný internetu a informací je náchylný na pověst. Sebemenší ztráta pověsti třeba kvůli špatné sérii výrobků vede ke ztrátě věřitelů a propadu akcií apod. Třeba kvůli pověsti bych si nikdy nekoupil televizi od LG nebo notebook od Asusu, Aceru nebo Toshiby.

Mimoto normy a EMC a všechno okolo jsou tak náročné, že udělat vůbec výrobek, který může na trh, je výkon sám o sobě. Natož tak řešit, aby vydržel celý život. A to musíš jít na testy téměř s jistotou, na komoru je čekačka víc jak půl roku a jedno testování stojí přes 100k. Logicky když neprojdeš, tak čekáš další půlrok, což je obří finanční ztráta. Takže prostě uděláš hardware na jistotu, aby prošel, bez toho, aby ses díval na životnost. A v podstatě každý průměrně navržený hardware ty 2 roky vydrží, jen vyložené šmejdy se rozbíjí už v záruce.