Littl3

Jakou váhu mám když dopadnu na zem z výšky 1ho metru ?

Longboard unese 100K ale když já mám 45 a dopadnu na to prkno z 1–1,5 metru kolik budu vážit ?

Nejlepší odpověď
arygnoc

vaša hmotnosť sa nezmení.
zmení sa vaša pohybová energia.

Další odpovědi
Dochy

Budeš vážit kupodivu 45kg (pokud tedy nemáš takovou tělesnou konstituci, že by Tě při pádu kousek odpad)
Jakou silou budeš působit na to prkno je otázka. Ono záleží na tom, jak pružné je to prkno a jak ten dopad utlumíš nohama. A to se bude lišit člověk od člověka i při „pudovém“ zpracování doskoku. Při tréninku a úmyslném ovlivnění doskoku to bude zas o něčem jiném.

Běžné zařízení by mělo být dimenzováno na jmenovitou váhu včetně běžných situací (i zhoupnutí v kolenou se přenese jako dost velký výkyv v síle působící nohama dolů) a s jistou rezervou. Zas ale mám takový pocit, že longboard nebývá určen na psí kusy.