boky16

Jakou úlohu mělo křesťanství v počátcích českého státu?

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě jste dostal nastudovat tuto látku. Takže jen poradím. Vložím odkazy , z nichž si určitě sám vyberete, co je třeba.

https://www.od­maturuj.cz/na­bozenstvi/pocat­ky-krestanstvi-v-cechach-a-na-morave/
https://www.de­jepis.com/uceb­nice/pocatky-ceskeho-statu/
https://is.mu­ni.cz/el/1441/­podzim2010/ZS1B­K_IVZ3/um/KRES­TANSTVI_U_NAS_A­_V_EVROPE_-_vybrane_kapi­toly__CM_mise__ze­brave_rady_a_u­niverzity.pdf

Další odpovědi
Emefej

Domácí úkol?

Mc Merkurion

… umlčet vědu a snahu se vzdělávat … udělat z lidí poslušné ovce, stejně tak jako ostatní náboženství …

led

Upevniť moc šľachty a cirkve

Gonfaloniér

Žádnou, protože v počátcích tu žádné křesťanství nebylo. Jen původní pohanství. Dnes známé jako slovanská mytologie.

led

Gonfaloniér, doporučujem vám pozrieť si aspoň školský dejepis, alebo dejiny Slovanov a nájsť si kedy vznikol český štát.
Máte pravdu v zmysle náboženstva. V období avarských nájazdov nemožno ešte hovoriť o štáte, boli tu drobné kniežatstvá a zemianstvá. Až po porážke Avarských vojsk vzniká 1.štátne zriadenie kniežatstvo (nie kráľovstvo) Veľkomoravská ríša. Vtedy začal aj boj medzi „rímskym a byzantským kresťanstvom“ o náboženskopo­litickú nadvládu (v spolupráci s domácou šľachtou) nad strednou Európou, v zmysle „akú vieru vyznáva pán, takú vyznáva aj kmán“.

Emefej

Mc Merkurion > umlčet vědu a vzdělávání v počátcích českého státu? To nedalo moc práce…

led

Ano,Mc Merkurion vlastne napísal to isté čo ja „Upevniť moc šľachty a cirkve“, len inými slovami.
je to podobné ako moja odstránená odpoveď na túto otázku :
Příspěvek: Upevniť moc šľachty a cirkve
Z důvodu: Zadání úlohy, domácího úkolu, soutěžní otázky (jiné probíhající soutěže).

Dotyčný mazal, by sa mal pozrieť minimálne do učebníc dejepisu. Čo sa dialo v počiatkoch českého kniežatstva a neskôr českého kráľovstva.

Mc Merkurion

… no, voni faráři dost vystrkovali růžky … a osobně beru počátek českého státu kol roku 1993, tazatel neupřesnil … a za Libuše do toho remcali taky fost, kvůli komu si asi musela vzít Přemysla ??? komu asi vadila ženská na trůnu ???