Jakou událost symbolizuje den 28. 12. nazývaný Mláďátka?

Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Dne 28. prosince má svátek Bohumila. česky – Bohu milá. .

Takže otázka se týká symbolu křesťanství , myslím si, že do kategorie Zábava není vhodná.

U křesťanů je totiž Svátek mládátek připomínkou betlémských neviňátek,, chlapců, kteří byli usmrceni kvůli narozenému Ježíši. . Jeho se obával král Herodes, protože toto dítě mělo podle předpovědi ohrozit v budoucnu jeho plány..

Kristovo narození se slaví na Boží hod vánoční – svátek radosti x Svátku neviňátek – umučení nevinných dětí.

A´t již jde o o skutečnost nebo o mýtus, určitě není zábavné, když bylo zavražděno mnoho malých chlapců.

Další odpovědi
briketka10

Když se na Mláďátka chumelí ráno, mrou toho roku děti, ale
nevím proč tato otázka dnes 14.11. a ještě takto morbidní :(

gecco

Herodes, to byl frajer…
😁

Šak aji stařeček Pagáč povidali…
http://saxcom­.sweb.cz/hero­des.htm