Avatar uživatele
Marťas2

Jakou troubu si pořídit?

Dobrý den, koupili jsme malý byteček a nyní stojím před rozhodnutím jaké spotřebiče, jaké značky… vybrat. Chtěla bych vestavnou troubu, ale myslela jsem že bych si koupila troubu rovnou s mikrovlným ohřevem a měla bych tak ušetřené místo o mikrovlnku. Co vy na to? Pokud doporučujete, tak jakou značku popř. typ, pokud nedoporučujete, napište prosím proč. Nebo jakou troubu si pořídit dle vašich zkušeností.
Doplňuji:
beer – moc děkuji super odkaz. Určitě prostuduji. Teda lidičky kam na to chodíte ? 🙂
elektrikář – a náhodou typ trouby by nebyl?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? elektrikář, iceT, hanulka11, dědapetr, beer před 4748 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

I kombinovanou mikrovlnku na pečení vůbec nepoužívám (jen na ohřátí hotového jídla), trouba je trouba..)) Mrkni sem:
http://www.eod­.cz/jak-vybrat-troubu

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Jedině elektrickou a pokud chcete péct více plechů najednou je dobré aby byl v troubě zabudovaný ventilátor – jen tak se pěkně vše stejnoměrně peče

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elektrikář

Moje sestra ve Vidni má multifunkční troubu, má horní i dolní topné těleso, možnost péci horkým vzduchem dají se péct 4 plechy z vánočním cukrovím najednou. Je v ní mikrovlnka. V malé kuchyni to nezabírá mnoho místa Od fa ELEKTROLUX je s tím velmi spokojená.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Než koupíte,opravdu dobře rozvažte,na co ji nejvíce využijete. Máme sporák s kombinovanou deskou,skloke­ramika,magnet, a multifunkční trouba s různými funnkcemi. Skvělý český výrobek,až do loňských vánoc. Koupil jsem,něco jako malý konvektomat,nevím jak to lépe nazvat. Je to mísa z varného skla prúměr cca 35 cm,výška 18 cm. Ve víku je infra těleso,ventilá­tor,termostat a minutka. A super trouba je na druhém místě,protože manželka v tom „skle“,dělá všechno,co se dříve dělalo v multifunkci. V ní se dělá jenom krůta a když se pečou buchty ve větším množství. A ještě dodám,že spotřeba toho „skla“ je poloviční,snadno se udržuje, a nezabere moc místa.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Danča84

Já tedy můžu jedině varovat, a to před horkovzdušnou troubou. Než se předehřeje, trvá to strašně dlouho, a pokud je potřeba vyšší teploty, nezvládá skoro vůbec – ač knoflík má do 250, dosáhne s bídou 200, a to jen když chce. Nevím tedy jestli všechny, ale my máme Algor a je to k vzteku.
Doplňuji:
Na další mínus horkovzdušky jsem si vzpoměla, když jsem včera pekla cukroví na pouť – peče hrozně nerovnoměrně. Konstrukce trouby s topnou spirálou nahoře a vrtulí vzadu, žene horký vzduch pouze prostředkem, takže pokud pečeš drobné pečivo, budeš ho mít uprostřed plechu téměř spálené, a po stranách kam nejde přímo vzduch z vrtule, ještě bledé. Pokud pečeš dva plechy najednou (tato možnost je jedinou malou výhodou horkovzdušky), horní se peče o moc rychleji. (když jsem pekla piškotové rolády, horní byla upečená rychle, spodní se vysušila, že se pak při rolování lámala!). A ještě jedna věc – motor pohánějící vrtuli zabere část vnitřního prostoru, takže se pak do trouby vejde jen malý plech – než jsem sehnala nějaký co by se tam vešel, seběhala jsem celé město. Bohužel vestavěné se dělají jen horkovzdušky.

Upravil/a: Danča84

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Zkus se inspirovat:http://www.na­kupka.cz/bila-technika/samostatne-vestavne-trouby:electrolux/

Zdroj: http://www.go­ogle.cz/search?sou­rce=ig&hl=cs&rlz=1G1GGLQ­_CSCZ291&q=elek­trick%C3%A9+trou­by&aq=8&aqi=g10&aq­l=&oq=elektric­k%C3%A9+t#hl=cs&pq=ves­tav%C4%9Bn%C3%A9%20%20tr­ouby%20elekro­lux&xhr=t&q=ves­tav%C4%9Bn%C3%A9++trou­by&cp=18&pf=p&scli­ent=psy&rlz=1G­1GGLQ_CSCZ291&sou­rce=hp&aq=f&a­qi=&aql=&oq=ves­tav%C4%9Bn%C3%A9++trou­by+&pbx=1&fp=8455eb0b932­2c343&bs=1

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Marťas2

Já jsem zapomněla dodat, že plyn nemáme zavedený, takže na 100% potřebuji elektrickou 🙂

před 4748 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
beer

Kam na to chodíme? Já když něco nevím, tak jednoduše „jakou troubu“ vyhledám Googlem ))) A děkovat nemusíš, stačí kliknout na „palec“, že odpopvěď byla užitečná ))

před 4748 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Marťas2

už se stalo 🙂

před 4748 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek