Marťas2

Jakou troubu si pořídit?

Dobrý den, koupili jsme malý byteček a nyní stojím před rozhodnutím jaké spotřebiče, jaké značky… vybrat. Chtěla bych vestavnou troubu, ale myslela jsem že bych si koupila troubu rovnou s mikrovlným ohřevem a měla bych tak ušetřené místo o mikrovlnku. Co vy na to? Pokud doporučujete, tak jakou značku popř. typ, pokud nedoporučujete, napište prosím proč. Nebo jakou troubu si pořídit dle vašich zkušeností.
Doplňuji:
beer – moc děkuji super odkaz. Určitě prostuduji. Teda lidičky kam na to chodíte ? 🙂
elektrikář – a náhodou typ trouby by nebyl?

Nejlepší odpověď
beer

I kombinovanou mikrovlnku na pečení vůbec nepoužívám (jen na ohřátí hotového jídla), trouba je trouba..)) Mrkni sem:
http://www.eod­.cz/jak-vybrat-troubu

Další odpovědi
hanulka11

Jedině elektrickou a pokud chcete péct více plechů najednou je dobré aby byl v troubě zabudovaný ventilátor – jen tak se pěkně vše stejnoměrně peče

elektrikář

Moje sestra ve Vidni má multifunkční troubu, má horní i dolní topné těleso, možnost péci horkým vzduchem dají se péct 4 plechy z vánočním cukrovím najednou. Je v ní mikrovlnka. V malé kuchyni to nezabírá mnoho místa Od fa ELEKTROLUX je s tím velmi spokojená.

tom004

Než koupíte,opravdu dobře rozvažte,na co ji nejvíce využijete. Máme sporák s kombinovanou deskou,skloke­ramika,magnet, a multifunkční trouba s různými funnkcemi. Skvělý český výrobek,až do loňských vánoc. Koupil jsem,něco jako malý konvektomat,nevím jak to lépe nazvat. Je to mísa z varného skla prúměr cca 35 cm,výška 18 cm. Ve víku je infra těleso,ventilá­tor,termostat a minutka. A super trouba je na druhém místě,protože manželka v tom „skle“,dělá všechno,co se dříve dělalo v multifunkci. V ní se dělá jenom krůta a když se pečou buchty ve větším množství. A ještě dodám,že spotřeba toho „skla“ je poloviční,snadno se udržuje, a nezabere moc místa.

Danča84

Já tedy můžu jedině varovat, a to před horkovzdušnou troubou. Než se předehřeje, trvá to strašně dlouho, a pokud je potřeba vyšší teploty, nezvládá skoro vůbec – ač knoflík má do 250, dosáhne s bídou 200, a to jen když chce. Nevím tedy jestli všechny, ale my máme Algor a je to k vzteku.
Doplňuji:
Na další mínus horkovzdušky jsem si vzpoměla, když jsem včera pekla cukroví na pouť – peče hrozně nerovnoměrně. Konstrukce trouby s topnou spirálou nahoře a vrtulí vzadu, žene horký vzduch pouze prostředkem, takže pokud pečeš drobné pečivo, budeš ho mít uprostřed plechu téměř spálené, a po stranách kam nejde přímo vzduch z vrtule, ještě bledé. Pokud pečeš dva plechy najednou (tato možnost je jedinou malou výhodou horkovzdušky), horní se peče o moc rychleji. (když jsem pekla piškotové rolády, horní byla upečená rychle, spodní se vysušila, že se pak při rolování lámala!). A ještě jedna věc – motor pohánějící vrtuli zabere část vnitřního prostoru, takže se pak do trouby vejde jen malý plech – než jsem sehnala nějaký co by se tam vešel, seběhala jsem celé město. Bohužel vestavěné se dělají jen horkovzdušky.

dědapetr

Zkus se inspirovat:http://www.na­kupka.cz/bila-technika/samostatne-vestavne-trouby:electrolux/

Zdroj: http://www.go­ogle.cz/search?sou­rce=ig&hl=cs&rlz=1G1GGLQ­_CSCZ291&q=elek­trick%C3%A9+trou­by&aq=8&aqi=g10&aq­l=&oq=elektric­k%C3%A9+t#hl=cs&pq=ves­tav%C4%9Bn%C3%A9%20%20tr­ouby%20elekro­lux&xhr=t&q=ves­tav%C4%9Bn%C3%A9++trou­by&cp=18&pf=p&scli­ent=psy&rlz=1G­1GGLQ_CSCZ291&sou­rce=hp&aq=f&a­qi=&aql=&oq=ves­tav%C4%9Bn%C3%A9++trou­by+&pbx=1&fp=8455eb0b932­2c343&bs=1

Marťas2

Já jsem zapomněla dodat, že plyn nemáme zavedený, takže na 100% potřebuji elektrickou 🙂

beer

Kam na to chodíme? Já když něco nevím, tak jednoduše „jakou troubu“ vyhledám Googlem ))) A děkovat nemusíš, stačí kliknout na „palec“, že odpopvěď byla užitečná ))

Marťas2

už se stalo 🙂