metalavenged

Jakou třídu betonu použít na betonové zdi kolem rampy do 1.PP?

Chtěla bych se zeptat, jakou třídu betonu bych měla použít pro betonovou zeď, které vede na obou stranách rampy od 1.PP až po upravený terén. Uvažovala jsem nad C 20/25. Stačí to nebo to je zbytečně hodně?
Děkuji.
Doplňuji:
Děkuji. Nemám v plánu nic betonovat. Potřebuju to do legendy materiálů v půdoryse 1.PP.

Odpovědi
honza19hk

jak hodně to bude zatížený?? 25 by měl stačit. když to budeš míchat v dobrém poměru a dáš tam armaturu kde má být tak to bude stačit.

Pokud to ale budeš betonovat ted tak dej pozoro aby nemrzlo. beton totiž při zrání( což je cca 1 měsíc) nesmí zmrznout. Voda kterou obsahuje by ho roztrhala.
Doplňuji:
vyšší třídou pevnosti nikdy nic nezkazíš. Spíš naopak, ale bez plánu se blbě radí když nevím jak to bude namáhané atd…