Aqualung

Jakou televizi?LCD,plaz­ma,led?

Nejlepší odpověď
xVinc

Toto paltilo asi tak před 2 roky:

Velikost – LCD od 15" výše, Plasma pouze větší rozměry

pozorovoací uhly – Plasma až 178, nedochází k degradaci obrazu jako u LCD

Jas, Barvy – v normálních podmínkách vede mírně plasma, ale mohou vznikat odlesky od obrazovky, LCD nedráží.
V idealních podmínkách (zateměná místnost) – plasam větší hloubka barev, lepší černá, vyšší kontrast, celkově lepší podání obrazu.

Doba odezvy – u LCD s odezvou pod 5 ms téměř srovnatelná kvalita

Spotřebav -plasma vyšší spoteba (až 300W) kolísava dle dynamiky scény

Životnost – téměř stejná až 60000 hodin( 5 hodin deně – 15 let)

Nachylnost a Váha – plasma těžší, nachylnější na rozbytí

…platí snad dodnes, ale pozorovací uhly a doba odezvy je srovnatelná, výkon v průměru také

LED: jde o LCD, které je podsvíceno maticemi LED diod, které mění svůj jas (u běžných LCD jsou to zářivky z konst. svitem) Černá je černější, kontrast celkově lepší než LCD.

LCD obraz znám a moc mě nepřekvapuje, šel bych asi do LED, v případě větší úhlopříčky do plasmy. Pro mě velkou nevýhodou u plasmy je, že odráží světlo – odlesky a že snad vyžaduje lepší podmínky pro pozorování – např. zastřené okno