dust8

Jakou taktikou dohrát hru Windows hru hledání min? Měli jste tu čest?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Minesweeper patří mezi „degešhry“. To jsou hry, kde zkrátka záleží větší či menší měrou nejen na tom jak hraješ, ale i na štěstí/náhodě. Jsou v ní situace, kdy NEJDE na základěš analýzy rozhodnout z daného rozložení, které pole odhalit, s tím nic nenaděláš. Naštěstí tě nepotkávají moc často.

Moje taktika je kliknout do prostředka a pak všechny 4 rohy. Pokud nevybuchneš, odkryje se ti dostatek polí, ze kterých (pokud u toho myslíš a máš ždibec štěstí – viz výše) už snadno odhalíš všechny miny.

Další odpovědi
anonym

odpověď aliena je sice tradičně sebevědomá ale tentokrát nesprávná. Nejen že i v situacích kdy není na první pohled zjevné kde může mina být lze ještě velmi dobře pracovat s pravděpodobností a určit místo s nejnižší pravděpodobností jejího výskytu ale ani zahájení ze čtyř rohů nemůže být optimální už proto že odrytím 4 pozic riskujete šlápnutí na minu stejně ať už je vyberete prakticky kdekoliv, výběrem rohových pozic se ale automaticky připravujete o 50% potenciálně odhalených směrů kterými miny položeny být nemusí, každým kliknutím odhalíte místo potenciálních 4 směrů jen dva.