kodl67

Jakou surovinu použít na vaření?

V kuchařce z roku 1963 je vždycky uváděn v receptech margarín.
Co je tím myšleno v současné době?Máslo,He­ra,Perla,Rama?

Nejlepší odpověď
marci1

Máslo ne, to je původu živočišného. Margaríny jsou výrobky na bázi tuku, které obsahují poměrně vysoké množství rostlinných olejů nebo tuků.
Jsou to např.: Flora, Perla, Rama, Stella, Zlatá Haná, Alfa, Vive Bio ap. 🙂
http://tn.nova­.cz/clanek/zpra­vy/na-vasi-strane/velky-test-margarinu.html

Další odpovědi
annas

V 60. letech se vyráběla Sana – sestra másla. Hera byla až v 70. letech, ty poslední dva názvy jsou novější.

Ještě existoval margarin Smetol, z něhož se peklo. Ještě býval máslo dvojka, které sloužila na pečení.

Mrkněte se do odkazu, tam je zmínka o margarinech.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kteremu-tuku-se-rikavalo-vlastni-sestra-masla

Dnes můžete vařit na oleji, je jich hodně druhů, na přepuštěném másle a na sádle.

Kepler

Margarín byl původně (v 60. letech) ztužený pokrmový tuk vyráběný hydrogenací rostlinných olejů různého původu, který tedy neobsahoval žádné nenasycené kyseliny. Pamatuju se na Ceres. Ještě dřív se používaly k výrobě i živočišné tuky. S máslem, Perlou a Ramou neměl nic společného. Do pojmu „margarín“ se dnes zahrnují i takové ty srágory, co obsahují i 50% vody, rostlinný olej a emulgační činidla – tzv. roztíratelné tuky. Z dnešních výrobků se dají použít tuhé tuky označené třeba jako pro pečení, vaření. Já používám Heru.

Drap

Margarín byl ztužený tuk. Podívej se třeba sem:
https://www.o­brazky.cz/?q=Ztu%C­5%BEen%C3%BD%20t­uk&fulltext&mm=2#ut­m_content=obraz­ky&utm_term=Ztu%C5%BE­en%C3%BD%20tuk&ut­m_medium=hint&ut­m_source=sear­ch.seznam.cz