davestejk

Jakou stupnici použít na jazz ?

Jaké tóny mohu použít, aby parádně pasovalo do jednoduchého jazzového podkladu od E. Akordy: E, Cismoll7, Fismoll, H7
Myslím, že se tomu říká Turnoround. Když zde hraju tóny ze tóniny E dur , tak to nějak nesedí (E moll je taky blbost). Když do toho sóluji v 5-ti tónové penatonice (e,g,a,h,d), tak mi to taky nesedí, prostě mi to připadá, že hraju blues do jazzu. Jsou na toto nějaky pravidla ? Nějaká stupnice na tento typ jazzu? Nebo prostě musím mít, tak extra super sluch a pálit ty tóny do toho od boku ? Vždycky (i bez toho podkladu) spadnu do blues – i s více tóny (třeba e,g,gis,a,b,h­,cis,d,dis). Nebo neznáte, alespoň nějakou českou stránku, kde jsou tyto problémy se stupnicemi vysvětleny ?
Doplňuji:
oprava chyba: Turnaround

Odpovědi
Fyzik

http://www.fol­ktime.cz/seri­aly/kytarova-skola-dil-7.html

7. a další díly se věnují stupnicím. Je to věda.