LenkaP

Jakou střechu vybrat na starší rodinný dům?

Opravujeme domek, 50 let starý. Chceme zvýšit patro a udělat nové krovy a střechu. Který druh střešní krytiny je nejlepší?

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Na tuto otázku je odpověď složitá a názory různé. Pokud chceš, zadej ji spíše na poradnu Poradte.cz, nebo kutilskou poradna.net. Tam jsou tyto problémy poměrně často diskutovány a jak jsem napsal výše, názory jsou různé. Hodně záleží jak na požadavcích z hlediska typu střechy, sklonů, členění a pak rovněž na možnostech finančních.

Další odpovědi
Pepa25

Podle sklonu, nosnosti, využití podkroví … Takové dotazy se dávají spíš projektantovi než na internetu 🙂

paul1

Podle mne by měla být z tašek, plechové nějak nevydrží při bouřkách a větru.

cukrar

Pálená, nebo betonová taška. Od 15 do 27 korun za kus. Pozor, je třeba přepočítavat na metr čtverečný.
https://www.po­radte.cz/odpo­ved.php?idkey=2673044

Peky73

Opravdu je velice těžké odpovědět takto po internetu. Záleží na mnoha faktorech, které neznáme. Doporučuje si přečíst nějaké články o výběru střešní krytiny. Co se týče životnosti a výdrže, tak jsou nejlepší pálené tašky nebo betonové.
Můžete si přečíst třeba:
https://www.chod­ska.cz/rady-a-tipy/jak-vybrat-stresni-krytinu-pro-vasi-strechu-34.html

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.