Blecha

Jakou stravu má mít batole ?

Odpovědi
Nuk nuk

Batole, tedy dítě od 1 do 3 let by mělo jíst 5× – 6× denně.
Strava by měla být pestrá a v podstatě už může obsahovat totéž, co strava staršího dítěte nebo dospělého, jen pochopitelně v menším množství. ALE, samozřejmě by v ní neměly být uzeniny (které obsahují hodně solí, různých barviv a dochucovadel). Vynechat by se měly různé slazené limonády. V dnešní době také POZOR na mléko. Dítě v tomto věku by mělo mít cca 3 mléčné složky denně (pokud je ještě kojené, pak porci mateřského mléka toto splňuje), ale mléko by mělo být převařené nebo ve formě jogurtů, lipánků apod., nikoliv bez tepelné úpravy a také pozor na různá odstředěná mléka.
Samozřejmě by se to nemělo přehánět ani se sladkostmi.
Dbát na dostatek vitamínů, železa (!!!), vápníku a prakticky všech stavebních látek, které dítě potřebuje ke zdravému růstu a vývoji. Strava by měla obsahovat maso. Pokud jsou rodiče vegetariáni a nechtějí maso dávat ani dětem, pak je třeba jídelníček upravit tak, aby měly děti dostatek i těch látek, o které v mase přicházejí.

afro.minerva

Na podobnou otázku jsem již odpověděla.

Tady máte odkaz.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jidelnicek-batolete