JájsemRaibek

Jakou stravu a kolikrát denně obdrží zadržený v cele na policii?

Je někde stanoveno jak často a jakou stravu musí zadržený obdržet, pokud je umístěn do cely předběžného zadržení na policii.
Nemyslím do vazby ve vazební věznici, ale na policii na obvodním oddělení.
Nebo si řekne, že má hlad a žízeň a policajti mu donesou třeba pizuu s colou?
A kdo to platí? Co když nemá peníze, je zadržen, ale má hlad.

Nejlepší odpověď
klumprt

Podle § 33 odst. 4 zákona č. 273/2008 Sb. o Policii ČR má osoba umístěná v cele právo na přiměřený odpočinek včetně spánku, na poskytnutí nezbytných léků a zdravotních pomůcek, dostatečný přístup k vodě a toaletě, jakož i na provedení základní hygieny. Dále má právo na poskytnutí stravy třikrát denně v přiměřených intervalech.

Pokud osoba nemá peníze, je jí poskytnuta strava na náklady policie. Pokud má peníze, může se s policisty domluvit na poskytnutí stravy dle přání na vlastní náklady. Pizza z místní pizzerky je reálná, losos z nejlepší moskevské restaurace zaslaný letecky asi moc reálný nebude. Nebo mu po domluvě s policisty může přinést jídlo nebo i čistý oděv nějaký příbuzný.
Jaká strava a za kolik peněz je mu poskytnuta, když peníze nemá, upravuje nejspíš nějaký podzákonný předpis nebo interní předpis PČR. Sám to z hlavy nevím.

Další odpovědi
Mravenec

Tohle je hodně slušná otázka. MP v cele nezadržuje, ale myslím, že to bude klasika, ale 100% mu nebudou nosit co si řekne. 😁

anonym

myslím, že má právo na čaj s citronem

klumprt

Mravenče, obvodním odělením bylo zřejmě myšleno obvodní oddělení PČR.

JájsemRaibek

jistěže OO PČR, jelikož MP tuším nemá ani právo předběžně zadržet, má právo jen zadržet občana do přivolání právě PČR.