Kepler

Jakou spotřebu může mít stolní PC v aktivním režimu a v režimu spánku?

Bez spotřeby monitoru.

Nejlepší odpověď
Emefej

Já jsem si svůj PC nechal změřit:
Spánek – 7 W, aktivní – 100 W, na plné pecky – 355 W.

Další odpovědi
Dochy

Podle konfigurace. Sleep 1–10W, aktivní 30–300W (kancalářské PC) –800W „běžné“ herní, –1500W bláznovo.
Zdroje u běžného notebooku jsou do 100W včetně výkonové rezervy pro dobíjení akumulátorů.

aliendrone

To záleží především na hardwaru a způsobu provozování. Výkonný HW (hlavně grafárny) mají spotřebu takovou, že hravě strčí do kapsy procák a to i přetaktovaný. A jestli máš grafické kombo (SLI, CorssFire), tak ti nebude stačit ani zdroj 1000W.

Obecně se rozstřel pohybuje mezi 10ti až 20tinásobkem sleep režimu vůči provoznímu, ale může být i o dost větší, jak píši, záleží na konfiguraci. Pro konkrétní představu máš téměř jistě na PC zdroji tabulku, kde je mimo jiné udáván i jeho maxvýkon. Nebo jinak – pro sleeprežim počítej spotřebu cca kolem 10W obecně (všechny periferie jsou vypnuté, v podstatě je pod napětím jen základní deska. A o5 – také záleží na konfiguraci, např. u notebooků mohou některé USB porty dobíjet připojené USB zařízení i když jinak notes spí.
Zkrátka odpovědět se dá jen obecně. :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.