mosoj

Jakou spotřebu má automobil?

Jakou spotřebu má automobil se vstřikováním paliva, když jedu z kopce a sundám nohu z plynu ?

Doplňuji:
Pro ty co chtějí jezdit úsporně. Nedalo mně to a trochu jsem pátral.
Pokud má vaše auto vstřikování tak při otáčkách nad 1500/min pokud dáte nohu s plynu Má auto nulovou spotřebu !!! Pokud jsou otáčky menší než 1500, tak při stejném úkonu je spotřeba benzinu jako na volnoběh 1–2 l/ 100 km. Těmto údajúm odpovídají i údaje z počítače.

Nejlepší odpověď
dave09

Současné automobily by měly být vybaveny systémem, který při brždění motorem (jízda z kopce se zařazenou rychlostí bez nohy na plynu) nevstřikuje do válců žádné palivo. Kola totiž „tlačí“ motor sama. Tudíž je spotřeba v tomto případě nulová a navíc motor nenechá auto zrychlovat, tudíž šetříte brzdy.

Oproti tomu při jízdě z kopce bez zařazené rychlosti motor běží na volnoběžné otáčky (do válců je vstřikováno palivo) a auto Vám zrychluje – tudíž někdy musíte přibržďovat.

Další odpovědi
Miroslavst

To nevím, ale vím, že je lepší zařadit poslední rychlostní stupeň (např. pětku) a takto jet. Prostě nevyřazovat. Spotřeba by měla být něco kolem volnoběhu, tedy do 1 litru. Záleží na teplotě motoru, seřízení ad.

Hudler

No, tipnul bych si, že žádnou. Spíše minimální, ale bude to hodně neefktivní. Raději bych plyn lehce polehtal.

mojitek

spotreba pri volnobehu se uvadi v case.Je ale minimalni. Kdyz jedete dlouho z kopce nebo mate dyl volnobeh vseobecne tak je dobre obcas proslapnout plyn aby se motor nepridrel

Vikičistič

Spotřeba je velmi malá tak do jednoho litru.Občas to chce šlápnout na plyn pokud by se jelo dlouho.

cukrar

záleží jakou jedete rychlostí a jakou máte zařazenou rychlost.
Třeba při 30 km a „5“ asi tak 4 litry…
a podle druhu auta.

Kamix

Mrkni se na https://kralmo­toru.cz/media/po­rovnani-spotreby-automobilu je tam o porovnání spotřeby automobilů celkem dost. Sám jsem se na to díval, když jsem si vybíral nové auto. Chtěl jsem totiž něco hodně úsporného a tento přehled mi ve výběru hodně pomohl.

Jana5678

Tak to opravdu nevím, jelikož nejsem žádný odborník, ale je to velice zajímavá otázka až bych řekl, že je to matematická slovní úloha. Jediné, co umím jsou menší opravy na mém autě, proto jsem si nedávno pořídil na internetových stránkách https://www.2din­.cz/ chytrá zrcátka. Kurýr mi je dovez druhý den a já je zanedlouho nainstaloval.

mojitek

mosoji,zamyslete se nad tim trosku :o)
pokud motor pracuje,tak je spotreba VZDYCKY nejaka. Jde jen o to jakou ma spotrebu.
ale spotreba nulova je holy nesmysl

mosoj

A nechtělo by si to raději prostudovat něco o vstřikovacích motorech ?
Prostě počítač zařídí, že se tam žádné palivo nevstřikuje. Žádný problém. Řidiči kteří mají auta s počítačem ukazující okamžitou spotřebu to vidí na vlastní oči.
A již jich není málo.

Zrovna tak by bylo dobré zapomenout na přežitek, že autu jízda bez plynu škodí.

mojitek

vstrikovaci jednotka nahradila karburator,ale neumoznuje aby motor bezel zadarmo :o)
Motor bezi,protoze je dodavano palivo v urcitem pomeru se vzduchem.Pokud nedodate palivo,tak se expanze nekona a motor zakonite zhasne. Nechcete prece tvrdit,ze bez benzinu/nafty muze motor fungovat?