zjentek

Jakou spotřebu bude mít telka (led TV) využívaná pouze coby monitor?

U TV uvádějí 75W při běžném provozu. Její využití jako monitor lze chápat jako běžný provoz?

A teď mne to navedlo na myšlenku, zda vůbec se aktivuje spořič obrazovky při nečinnosti, pokud je telka připojena k PC kabelem DVI. Ano? Ne? Nevím, jak je tomu u televiz..
No pokud spořič pracovat nebude, tak TV jednoduše přepnu do standby, když se vzdálím, ale…

Mě to zajímá právě naopak- pokud se spořič aktivuje, já odejdu a nechám běžet celou soustavu, tak spotřeba tý TV bude jaká? 75W jako při běžném provozu? Dík ;)

A teď je otázka, jestli spořič šetří energii anebo jen displej… ;) ;D ;D

Tak to vypadá na stand-baj enyway, jenže… nebudu tímto způsobem tý TV spíše škodit, když ji 10× za den uvedu do pohotovostního režimu? No já už tuhle otázku nechám položenou, jak je, neb se ještě dostanu někam ke spotřebě versus amortizaci. Na druhou stranu, do lednice taky nekoukám jak do telky, abych ji neničil, žejo..

Nejlepší odpověď
Kepler

Ta spotřeba bude prakticky stejná, TV je jedno, odkud bere signál. Nastavení spořiče je na PC, případně můžeš TV i uspat (sleep) po určité době. Spořič už dneska nemá praktický smysl, dřív se instalovaly kvůli starým CRT monitorům, které byly náchylné na vypálení statického obrazu na luminoforech. Pokud ale bude spořič s převahou černé, spotřeba trochu klesne. Jestli časté vypínání a zapínání displeje má vliv na životnost nevím.

Další odpovědi
Dochy

Budeš muset vyzkoušet co ta TV dokáže…
Spořič obrazovky „screensaver“ je u LCD nahouno.
Vypnutí či stand-by by všechna modernější zobrazovací zařízení (modernější než analogový VGA CRT monitor z 80. let) i všechna PC měla podporovat. Spotřebu si změř, ale tipoval bych tak 1–5W. Bacha na rozdíl mezi jmenovitou (tabulkovou) spotřebou a reálnou spotřebou. Reálná při běžném provozu by u monitoru měla být nižší, maximálně rovná té jmenovité. (osobně bych u monitoru s udanou jmenovitou spotřebou 75W čekal něco mezi 35–60W při běžných podmínkách)

Roman71

Míra spotřeby el. energie bude přímo úměrná k intenzitě podsvětlení. Obecně má televize s uváděnou spotřebou například 60W skutečnou 30 až 40W. Vše závisí na zvoleném režimu zobrazení a intenzitě podsvětlení.
Lepší modely mívají snímač intenzity světla v místnosti a podle toho upravují podsvětlení LCD panelu.
Při použití LED TV jako PC monitoru bych úplně vyřadil spořič (který měl smysl za éry CRT monitorů) a při delší nečinnosti bych vypnul obraz s tím, že by se vypnulo i podsvětlení, pokud to televize umožňuje.