obyč holka

Jakou smlouvu mohu podepsat při brigade když jsem registrovana na uřadu prace?

Zdravim,jsem evidovana na uřadu prace z duvodu,že jsem přerušila školu kvuli nejakem okolnostem s tim že od zaří nastupuji na jinou školu.Kazdopadne ted mi jde o to,že když si najdu na leto brigadu,jakou formu smlouvy muzu podepsat,slysela jsem že je více typu smluv..dohoda o provodeni prace atd..Mohl by mi nekdo poradit?😄

Odpovědi
Filip84

A s čím chceš, jako, radit?

Dohoda o provedení práce, dohoda o pracovní činnosti.

Pokud nejsi osoba soustavně se připravující na budoucí povolání formou denního studia mladší 26 let, což tím, že jsi přerušila studium, nejsi (a proč je úplně jedno, jestli ty okolnosti byly jisté, nebo nejisté, nebo podjisté či nadjisté).

Můžeš si normálně najít práci, na částečný úvazek, či celý úvazek, na HPP, i na půl roku, nebo čtyři měsíce, nebo tak něco. Vyplatí se Ti to, nechápu, proč tohle martyrium, když stejně nemáš ani nárok na podporu v nezaměstnanosti, ale prosím:

Jako uchazeč o zaměstnání evidovaný na Úřadu práce můžeš vykonávat pouze nekolidující zaměstnání. Co je to nekolidující zaměstnání? U Tebe je to pouze výkon pracovní činnosti na základě dohody o pracovní činnosti (DPČ), pokud odměna z něj připadající na 1 měsíc nepřesáhne 1/2 minimální mzdy, platné v příslušném roce.

To jest, můžeš si na dohodu o pracovní činnosti vydělat Kč 8,100.00 měsíčně. Pokud vyděláš Kč 8,100.01, nebo budeš vykonávat závislou činnost z titulu dohody o provedení práce (DPP), Úřad práce Tě vyřadí z evidence uchazečů o zaměstnání.

Kazatel

Podepsat můžeš co chceš, bude to však mít různé dopady.

Blíže třeba zde: https://www.a­vizo.cz/blog/pri­vydelek-pri-evidenci-na-up/