Kerynka

Jakou školu musím vystudovat a bych pak mohla pracovat jako realitní prodavač domů ?

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

staci i vyucni list. je to jedno z poslednich zamestnani, ktere bych chtel delat…

kamarad to zkousel, mel ve smlouve provizi za kazdou prodanou nemovitost, dostal urcenou oblast, podminkou vlastni auto a prakticky jezdil od domu k domu, klepal na vrata a ptal se lidi, zda svuj barak nechteji prodat, nebo nevi o nekom v okoli, kdo se k tomu chysta

Další odpovědi
Georgo2010

Předpokládám, že stačí mít min. maturitu. O zaškolení by se měla postarat přímo realitní kancelář, příp. externí školitel.

Drap

Neni na to předepsána žádná škola. Teoreticky to může dělat i negramotný člověk. Určitě by nebyla k zahození nějaká stavební škola.

terry

Stačí základní škola.
I když asi maturita by byla lepší.
Důležité je mít na toto buňky.
Umět mluvit s lidmi, nebýt vtíravý, vědět o domech dostatek informací, být v obraze co se týče cen na trhu s nemovistomi atd.
A také umět vyřizovat příslušné doklady na ůřadech. Kamarádka se tomu věnuje a to co občas řeší, s klienty (opakovaně návštěvy, vymýšlení blbostí, jednou ano, pak zase ne, pak opět ano , …) i vyřizování dokladů, na to bych já nervíky neměla.

lexx

…a víš určitě o co se pokoušíš ? prodávala jsi někdy cokoliv ? Tato činnost obnáší 15–16 hodin denně, stále v terénu, na telefonu, 7 dnů v týdnu. Výdělek krajně nejistý, neprodáš nic měsíc – dva = nevyděláš korunu. Tohle žádná škola nenaučí, pryč od toho.

martyuno

Jak píšete,realitní prodavač domů je vážně zaměstnání pro otrlé,děkuji ale nechci.Měl jsem v životě to štěstí nebo spíš smůlu,že jsem prodával 3 nemovitosti.Co já měl za trable se zástupci realitních kanceláří,to si nedovedete představit,některé z nich vyhodíte dveřmi a oni se vrátí oknem,nedali mi pokoj ve dne,večer ani o víkendech,není to povolání pro každého.Já mluvím sám za sebe,makléř realitní kanceláře NE!Úplně bych zapomněl na Vaši otázku,co se týče školy,vhodné k této profesi,znám spoustu realitních makléřů pouze s výučním listem,takže škola není zas až tak podstatná.