Curiosity

Jakou si mám vybrat banku? Chci si zřídit účet. Ještě žádný nemám. KOHO DOPORUČUJETE A PROČ? Jde mi o Váš názor.

Názor Vás jednotlivců prosím. Děkuji
Doplňuji:
Kdybych chtěla peníze na ruku, tak se neptám. Ale děkuji za příspěvek..

Nejlepší odpověď
Mia.F

Záleží jak moc velké částky tam chcete mít. Pokud tam plánujete mít statisíce až miliony, volil bych KB. Pokud běžné částky cca do 100 000, obloukem bych se vyhnula „tradičním“ velkým českým bankám jako Česká Šiditelna, Reiffreisen, KB nebo Poštovní spořitelna a volila bych nějakou moderní banku bez poplatků – tj Fio, Zuno, Equa, M-Bank nebo Air Bank – osobně mi připadá nejlepší Air Bank nebo Equa.

Mimochodem, třeba taková Equa nabízí kromě vedení účtu a tuzemských plateb zdarma výběr úplně ze všech bankomatů na území ČR zdarma, což mi připadá jako mimořádně dobrá služba.

Další odpovědi
Orange

Mám ČSOB a nemůžu si stěžovat. Vše funguje, poplatky u studentského účtu žádné a mají skvělou mobilní aplikaci.

Michal Kole

Žádný – nejlepší jsou peníze na ruku.

Vevi

Taky tuhle otázku řešim ale u mě je to horší, vejplatu mam na ruku ale občas potřebuju zaplatit něco přes kartu třeba na steamu. Takže bych měl na ůčtu třeba jen 1000Kč ale taky by tam mohly bejt pul roku a nechci aby mi z toho pulku strhly za vedení, tak nevim. Takže se ptam taky, která je nejlepší nebo spíš nejlevnější.

anonym

Nedoporucuji zadnou z kamennych bank ktere pravidelne vykazuji obrovske prijmy z poplatku i uroku. To plati o cs, csob a kb predevsim. Daleko lepsi je zvolit nizkonskladovou banku ktera umi vydelavat jen na tom ze docasne disponuje vasimi penezi v uschove. Takova banka vas nebude mit potrebu oskubavat pri kazde prilezitosti na poplatcich… Napriklad mbank, fio, airbank, zuno atp.

terry

Po zkušenostech volím velkou, silnou a zavedenou banku. Náklady prostě akceptuji.
Osobní účet mám také u ČSOB.