Cohen

Jakou si mam koupit Bibli? Aby tam bylo opradu vse?

Uvazuji o teto https://www.bux­.cz/knihy/132666-ilustrovana-encyklopedie-bible.html chci, aby tam bylo vse co, bylo po staleti predkladano, abych mel pred sebou v jedne knize napsano a vyobrazeno vse, abych si mohl udelat názor.

Nejlepší odpověď
gecco

Mno – a co vlastně chceš???
To, co sis vybral, není Bible, ale její výklad…
To, „co bylo po staleti predkladano“ – Bible je jen ´jedna´ a to co bylo po staletí – bylo překládáno, vykládáno, (p)opisováno, upravováno…
___
Pokud chceš opravdu Bibli, kup si něco takového – http://www.da­tabazeknih.cz/dal­si-vydani/bible-25175 , jde o relativně přesný překlad původních knih a přitom o překlad ekumenický (nevymezuje se proti výkladům Bible jednotlivých křesťanských církví)…

Další odpovědi
anonym

Žádnou,v bibli není vše,tak jak se odehrávalo po staletí,jsou to jen sepsaná slova několika lidí co knihu napsali.

Nejlépe by ji vyložil ten, kdo jednotlivé části sepsal. Jinak jsou to mluvkové. Je to jako u výkladu zákonů.
Zdroj: https://www.po­radte.cz/spolec­nost/20764-lze-bibli-chapat-doslova.html
Ne nadarmo se říká, že bible je kniha knih. „Čtěte bibli, tam to všecko je“- Werich. hejNeznám větší horor, než je bible. Otec obcuje s dcerou, bratr prodá bratra za mísu čočky, otec zabije syna,. . .krev, zrada, úchylnosti, morbidnosti, hnus, co si lidé dokáží navzájem udělat! Vůbec nemá cenu uvádět jednotlivé příběhy a poučení. hejČasto si odporují a jdou proti sobě. Vykládat se dají ledajaks a obratný řečník a manipulátor dokáže i nemožné. Doslova bibli brát nelze. Myslím si, že každý nosíme boha v sobě. Říkáme mu svědomí.

marci1

Také bych spíše doporučovala Bibli bez výkladu (jak odpovídá "gecco). 🙂