kablik

Jakou rychlostí vypalovat?

vypalovačka nabízí několik rychlostí vypalování, jakou volit, nižší či raději vyšší, má rychlost vyp. vliv na kvalitu záznamu? či jde jen o dobu průběhu vypalování?

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud nespěcháš tak raději nižší.
Rychlost na kvalitu záznamu má podstatný vliv. Při velkých rychlostech záznamu se stává že to každá mechanika nepřečte a někdy i ta tvoje.

Další odpovědi
lexx

někdy si program zvolí sám a nejde změnit, jinak přibližně poloviční, CD-R tak 24× (je běžně certifikováno na 52×) dvd-R pak 8×, méně kvalitní 4×, vypálil jsem asi 200 ks., zničily se tři

RomanP

DVD 4× u CD tak 16×