zzzzz

Jakou rychlostí se může jet s přívěsným vozíkem za os. autem po dálnici?

Řidičák jsem dělala už docela dávno, ale nějak matně si vzpomínám, že nás učili, že jen 90km/hod. Koupila jsem si nový vozík v OBI a na něm je nálepka s rychlostí 130km/hod. Je to velký vozík, naložený sedí perfektně a jistě by se sním po dobré dálnici dalo jet i těch 130, ale můžu??? Byla v posledních letech nějaká novela zákona, která by tuto rychlost zvýšila?

Je to tento vozík
http://www.privesy-eshop.cz/privesny-vozik-vz-3-alu

Nejlepší odpověď
anonym

Můžeš jet maximálně takovou rychlostí, na kterou je otypováno kterékoli z vozidel soupravy.
Tedy – předpokládám, že auto nemáš otypováno na rychlost nižší, než je 130 km/h – tedy se soupravou, v níž je zapojený vozík s max. povolenou rychlostí 130 můžeš jet maximálně právě oněch 130. BTW – nejde o nálepku, ale o údaj v TP (ORV).

Další odpovědi
lukas.zmizik

Ono taky záleží jaké auto máte. Pokud celková hmotnost soupravy (tedy auto+přívěs) překročí 3500 kg, pak pouze 80 km/h.

Pokud nepřekročí, pak 130 km/h

mosoj

Všechny nové vozíky jsou již typovány na 130 km /hod. Jedná se o nový vozík takže nálepka bude souhlasit s údajem v TP.
Můžeš to mastit 130 ! Teda na dálnici !

zjentek

vysvětlím to drapovsky- jak s kterým

honza19hk

pokud je vozík na 130 tak s ním 130 můžeš jet,proč jinak by to bylo na vozejk napsané.Ale pokud v této rychlosti vybereč díru ke to dost o hubu akor pokud bude prázdný.rázný vozejk nesedí tak dobře jako plný.

cukrar

zzzzz, když máte na vozíku 130, tak 130, Ovšem za dodržení ostatních předpisů.