bolak

Jakou rychlost by musela mít kulka ve chvíli nárazu, aby proletěla stromem o tloušťce 20 cm?

A bude to dub, přátelé, a čerstvě po dešti.

Dá se to vůbec nějak vypočítat? Hoďte alespoň nějaký vzorce který by se na to daly použít.
Doplňuji:
120 cm tam mělo bejt, průměr.

Nejlepší odpověď
Alesh

v = jaxviňa 🙂

Další odpovědi
venkovan

Obávám se, že ti tam schází údaj z jakého materiálu bude kulka.
Nicméně do dubu ani do jiného stromu – pokud myslíš, že střílet se bude do rostoucího dubu, bych nestřílel. Kdyby tě vyhmátli ochránci, mohla být i sedmi ciferná pokuta.

david22

Rychlost nevím, ale určitě to krom rychlosti závisí i na hmotnosti.
Klíčová veličina je hybnost p ; p=m*v.

bolak

Alesh: od tebe bych čekal spíš že se zeptáš jestli levá nebo pravá…

bolak

venkovan: no taková ta obyčejná, žádnej airsoft nebo tak