Drap

Jakou rozlohu býválého území ČS státu tvořila tehdejší Zakarpatská Rus?

Nejlepší odpověď
dudu

Rozloha: 12,8 tisíc kilometrů čtverečních
Hlavní město: Užhorod, asi 120 tisíc obyvatel
Administrativní členění: okresy (rajony)
Okresní města: Užhorod, Perečín, Velikyj Bereznyj, Berehovo, Mukačevo, Svaljana, Volovec, Vinohradov, Iršava, Chust, Mežhorje, Ťjačovo, Rachov
Obyvatelstvo: 1 281 000, z toho 77,6 % Ukrajinců (za které jsou oficiálně považováni i Rusíni)
Měna: hřivna (UAH), od září 1996
Nejvyšší bod – 2061 m. n. m. – vrchol hory Hoverly, nejnižší bod – 98 m. n. m. – Čop
Geografická