koník.

Jakou rostlinu do teplé a tmavé místnosti?

Sháním vysokou a štíhlou rostlinu do teplé a tmavé místnosti s vysokým dřevnatým stonkem. Nejlépe nějakou neáročnou.
Máte někdo zkušenosti např. s nolina recurvata? Nebo jakoukoliv podobnou.
Děkuji

Odpovědi
NoNamer

Nolina by určitě byla vhodná, je to pomalu rostoucí rostlina a snese i méně světla. ještě by se hodila dracena, žumen, epipremnum, chamaedorea, maranta, filodendron, monstera, spatiphillum (ale nepokvete), zelenec, muehlenbeckia… :)

huxa

Jak moc tmavou? Nesvítí tam slunce, nebo máš přes okno hozenou deku, abys měl tmu? Fikus se mi osvědčil, jako nenáročná rostlina, která může být i v šerém pokojíku.

elektrikář

Na pěstování rostlin v temnější místnosti jde použít zářivku z úvé světlem nebo specielní reflektorové žárovky.
Doplňuji:
Zářivky lze sehnat v potřebách pro akvaristy.