Avatar uživatele
kajaahela

Jakou redukci HDMI na USB?

Jak mohu propojit TV s externím diskem, když TV nemá USB? Potřebovala bych nějakou redukci HDMI na USB. Hledala jsem na netu, ale nemohu najít, nebo je příliš drahá.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2994 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Nejjednodušší takovou redukcí je počítač s USB vstupem a HDMI výstupem…
😉
Přímá redukce (nějaké propojení drátů) neexistuje (nemůže existovat)…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Ona je hlavně otázka, co s tím diskem hodláš dělat, mít na něm filmy a přehrávat je na TV, nebo nahrávat z TV videa? Totiž USB a HDMI nejsou určeny pro tentýž účel, USB je sériový přenos (obecných) dat, HDMI je digitální přenos multimediálních dat (zejména videa a zvuku, ale v poslední verzi i síťový protokol), což ostatně naznačuje i jeho zkratka: High Definition Multimedia Interface. Nehledě k tomu, že jak USB, tak HDMI existuje několik verzí, lišících se zejména dosažitelnou přenosovou rychlostí, takže např. určitá verze HDMI, dejme tomu 1.4, by vyžadovala nejnižší normu USB 3.1 kvůli přenosové rychlosti – a naopak. Rozhodně však neexistuje spojovací kabel na jedné straně USB, na druhé HDMI, bez dodatečné „krabičky“ (nějaký konvertor/pře­vodník).
Tyto převodníky existují, ale jsou určeny pro připojení konkrétních značek smartphonů (možná i tabletů), které předpřipraví data pro přenos videosignálu, ne „holých“ harddisků.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Jak píše gecco prostá redukce není, musí to být elektronický převodník, cena kolem 600.-

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kajaahela

Vím, že by šlo spojit s TV notebook a l němu píchnout „Flešku“, ale když notebook někdo používá, tak nění volný. Hledala jsem na netu redukce, hodně jsou HDMI na mikro nebo mini USB, a nebo, když jsem našla vhodnou (aspoň si myslím), tak cena je ke 2 tisícům, což je už dost.

před 2994 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Jak jsem psal, jsou i za 600.-. Třeba trošku pohledat.

před 2994 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika