Kelt

Jakou řečí mluví Kurdové? Do jaké skupiny jazyků to patří?

Jakým jazykem mluví Kurdové? Mluví turecky, nebo je kurdština něco jiného? Do jaké skupiny jazyků to patří? Děkuji

Odpovědi
Kepler

Mluví se tam více jazyky a dialekty. Kurdské jazyky se řadí mezi severozápadní íránské jazyky indoíránské jazykové větve indoevropské jazykové rodiny. Více zde:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kurdov%C3%A9

Pepa25

Kurdsky. Kurština patří mezi íránské jazyky (steně jako perština), turečtina je turkický jazyk, stejně jako azerština. Kurdové se tak odlišují jazykem od Turků i od Arabů.