VampGirl

Jakou první pomoc poskytnout koni, když padne vyčerpáním?

Jedna moje kamarádka byla na nějaké akci, kde se mohli návštěvníci mimo jiné svézt kočárem taženým koňmi. Akce trvala od rána a ten den bylo taky hrozné vedro a dusno. Jeden z koní, který vůz táhl prostě upadl, protože byl asi unavený. Ležel na zemi, chvílemi i na boku a nechtěl vstát. Nejspíš se asi přehřál nebo byl vyčerpaný. Jak můžu v takovém případě koni pomoci? Pomohl by mu třeba stín a dostatek vody?

Nejlepší odpověď
Berušinka

No – asi jako u lidí – stín, voda, otírání tlamy mokrým ručníkem, nějaký průvan mu udělat – třeba ovívat tím ručníkem. A hlavně ho co nejdříve postavit na nohy – ale ne hned.
V takovýhlech případech by ty pořadatele snad zabila =( Je to týrání v takovém horku, když musí tahat za sebou ještě kočár!!!

Další odpovědi
chudst

Provozovatele jsou idioti. Nic jineho rict nejde. Kone okamzite vyprahnout ze vseho, dat ho nekam, kde je relativne chladek, vstriknout mu eneregetickou injekci, posplichat ho vodou a nechat odpocivat. S vodou opatrne, ale po troskach samozrejme musi dostavat. Vy sama s tim nic neudelate.