nunan

Jakou praci vykona traktor tahnouci pluh silou 10kN jestlize pole je dlouhe 250m a traktor se musi otocit 80krat?

Potrebuju vedet jak mam do zapisu napsat ze se otoci 80 krat…

Odpovědi
setapouch

„otočil se“ v tomto případě znamená, že se otočil a jel zpátky.

rigormortis

cca 22 měsíců výkonu traktoru.
Jinak výkon je práce na dráze…10 000N krát 250m krát 80otočení je 0,2MW.

Quimby

Normálně napiš, že danou dráhu urazil 80×.
Zápis ale může být slovní, takže to tam můžeš napsat slovy jak chceš.

Pepa25

rigormortis: předpokládám, že jste chtěl napsat „práce je síla na dráze“ a výsledek je 200MJ