Cassius98

Jakou povahu má Saluka – perský chrt?

Nemáte někdo doma saluku a nebo nevíte jakou má povahu? Prosím co nejvíce podrobněji a předem díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Saluki přímo nemám, ale měla jsem jí na hlídání několik týdnů. Chrti jsou svébytné povahy a nebudou vyhovovat každému. Tento perský chrt je navíc poněkud povahově složitější než ostatní plemena chrtů. Souhlasím s lemur, navíc počítej s tím, že je to chrt každým coulem a tím je řečeno mnohé.

Další odpovědi
lemur

Saluki je plemeno se zajímavou, někdy bývá psáno až kočičí, povahou. Je to zdrženlivý pes, který v sobě má staletími zakotvenou důstojnost. Saluki se nebude svému pánovi vnucovat a určitě to není žádný kašpárek. Má ale v sobě nenapodobitelnou něhu. Pro své majitele je spíše partnerem než podřízeným sluhou a s hrubostí a fyzickým trestem u plemene nikdo neuspěje.
Zdroj: http://hobby.id­nes.cz/saluki-cqk-/atlas-psu.aspx?c=A100623­_123315_atlas-psu_tyn