Avatar uživatele
anonym

Jakou používáte variantu místo kafe?

nemyslím energeťáky jako variantu a tak
ale já třeba piju kafe jen proto že je v něm dostatek cukru, ale napadá vás jiný nápoj kde se dá použít cukr a není to kafe? kakao např? nebo něco jiného?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2418 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

V kafi není žádný cukr, ten si tam musíte přidat. A z toho logicky vyplývá, že cukr si můžete přidat, kam je libo :{)>
Kakao použít určitě lze, taky třeba rozpustnou kávu nebo existuje „káva“ lupinová či cikorková. V uvozovkách proto, že to skutečně není kafe (takže je to možná to, co hledáte), ale tzv. kávovina – tj. náhražka kávy. Cikorkovou jsem píval cca do 16 let, než jsem přešel na rozpustnou, a lupinovou jsem píval jeden čas, kdy jsem se musel vyhnout kofeinu. Chuťově žádná sláva, ale jako náhražka je to lepší než kopanec do zadku…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Dostala jsem nedávno Maca kávu . Připomíná kakaový prášek, sedlinu, která zůstane na dně, můžete snístt na rozdíl od normální kávy.

Jenže je zřejmě dražší, takže ji pijí výjimečně podobně jako kávu s ganodermou.

https://www.un­caria.cz/cafe-de-maca-100-g

Nebo káva Caro
https://www.nes­tle.cz/cz/znac­ky/caro

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Danina65

Pokud mám chuť na sladké, jako jinou variantu použiji čaj. Ten se dá také osladit, variant je mnoho, každý si ten svůj najde.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Muffz

Kafe kvůli cukru? Kafe se odjakživa pije kvůli obsahu kofeinu nebo kvůli chuti. Osobně jsem přešel na čistý kofein právě kvůli cukru. 4–5 káv denně, kde každá má 2–3 lžičky cukru, se někde projeví. Lžička má 6g, pak je to denně až 90g cukru jen v kávě!

Meltu jsem zkoušel, ale ta se nedá pít tak často. Navíc je hnusná :D . Kakao na chuť, kdysi jsem si dělal i mléko s cukrem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Pořádnou snídani. A k svačině většinou ovoce a ořechy.
A k pití pouze vodu, případně kvalitní čaj (pu-erh, japonské zelené apod.), kafe nepiju, i když všichni kolem mě jo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Oslaď si libovolný nápoj.

RyuzakiKate – k svačině ovoce a ořechy? Škoda, že jsem tohle moudro neznal v době, kdy táta a brácha fárali na šachtě. Mohl jsem jim doporučit vydatnou svačinu, to by se jim to rubalo…

Upravil/a: Klaproth

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
RyuzakiKate

Klaproth: A z jakého důvodu přesně musíš moji odpověď shazovat? Jsem já snad horník nebo co? :)

před 2417 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Jako po pravdě mě kofein nic nedělá, když si udělám kafe bez cukru nechutná mi to, když si ho dám s cukrem tak mi je prostě líp, proto hledám nějakou chutnou variantu abych nemusel pít kafe a kde po přidání cukru mi bude stejně dobře jako po tom kafy s cukrem

před 2418 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek