vašek1

Jakou popínavou rostlinu doporučíte na zastřešenou lodžii?Něco stále zeleného a co moc neopadává.Kvuli sousedum pod náma

Lodžie je situována na jiho-východ.

Nejlepší odpověď
ReHu

Já mám na plotě přísavník a břečťan.
Přísavník je na podzim krásně do červena, břečťan neopadává a je stále zelený.
Bez údržby, po pár letech stačí občas přistřihnout.

Další odpovědi
Bumbes

Asi opravdu nejlepší volba je ten stálezelený břečťan, je ho mnoho druhů různých barev i velikosti olistění. Já ho mám doplněný několika krásně kvetoucími druhy růže z Jericha. Obojí se jednoduše dá rozmnožovat řízkováním darovaných odnoží.

martina1

Já bych doporučila chmel.Je to hezká rychleroztoucí rostlina.Je hustý a s opadáváním to není tak zlé.Jednou za dva roky ho můj otec ořízne u země a navede na nové provázky.

elektrikář

Já bych použil břečťan je mnoho ruzných velikostí listů i vybarvení.Má výhodu když si někde vyprosíte nebo ulomíte na plotě několik větviček ve váze vám pustí kořínky.
Pokud použijete pohromadě zelené a žilkované
listy a malé a velké mohlo by to být zajímavé