kaculi

Jakou parní pračku?

prosím o radu ohledně výběru nové pračky, líbí se mi pračky s parní technologií, ráda bych znala vaše rady jakou vybrat, já jsem si vyhlédla LG F1480QDS, vycházela jsem z výsledků dtestu a líbí se mi tam záruka 10let na motor a funkce praní prádla pro alergiky. jaké jsou vaše zkušenosti? doporučili byste mi tuto nebo máte tip na jinou? děkuji
Doplňuji:
Dobrý večer, děkuji moc za Vaše odpovědi, koukala jsem i na recenze na parní pračky LG na heurece a také vycházejí vesměs kladně, ještě jsem se chtěla zeptat, zda je někdo z vás alergik a využíváte tu funkci allergy care? taky se mi moc líbí, že se pračka sama umí vyvážit a už by mi neputovala po kuchyni při praní objemnějšího prádla 🙂

Nejlepší odpověď
mokusa

tento typ pračky doporučuji,mám jí už od jara a nedám na ní dopustit…můžete také mrknout na www.dokonalepra­ni.cz,kde najdete všechny typy pěkně pohromadě a můžete případně porovnat a najít spoustu tipů jak a čím perfektně vyprat
Doplňuji:
mám doma dvě alergické děti a pračka opravdu pomohla v tom,že je prádlo důkladně promáchané,má přímé sprchování,tudíž se účinněji vyplaví i zbytky pracího prostředku.Malé jsem nemohla prát dříve oblečení v normálním prášku,její kůže byla stále podrážděná,suchá­.Nyní jsem vyzkoušela,že s touto pračkou můžu prát všechno prádlo pro všechny najednou a jde to.Na spodní prádlo,nebo to co jde přímo na tělo přidávám máchání navíc,ta volba tam je a je super.Prádlo s přidáním páry je měkčí a když ho hned pověsím,tak nemusím ani žehlit.Rozhodně neváhejte s nákupem,vypla­tí se!

Další odpovědi
ebony

doporučuji, pračku vlastní skoro rok a jsem spokojená. Peru téměř každý den, chtěla jsem, aby pračka měla dostatečně velký buben, širokou škálu programů, jednoduché ovládání… Praní v páře je výborná záležitost, nejvíce chválím program refresh (20min), ale i ostatní programy, které využívám a že jich je 🙂, má moc hezký design, má jednoduché příjemné ovládání doprovázené zvukovými efekty, tichý provoz, velká dvířka, velký buben, praní až 7kg prádla, 1400 otáček – prádlo vyndaváte téměř suché, ukazuje čas do konce praní a v jaké fázi praní zrovna je. Zatím tato pračka nezklamala a pere opravdu velmi dobře. Navíc LG nabízí záruku 10 let, motory direct drive a spoustu dalších vychytávek.

Lenka30

Mě se osvědčila mám jí již pár měsíců a je skvělá.
Hodně informací je zde http://www.al­za.cz/lg-f1480qds-parni-d253074.htm
a hezky přehledně a nebo zde http://www.do­konaleprani.cz/pri­behy-uzivatelu/programy-pro-kazdeho-v-rodine také moc hezky napsané.
Doplňuji:
Já používám i program allergy care a jsem moc spokojená. Dvě děti včetně mě jsou alergici a atopici a prádlo takto vyprané nám nevadí.
Co se týká tancování pračky tak mě tedy nikde netancuje.

zzzzz

Já mám parní LG, má i nějaký super motor se zárukou 10 let. Pere dobře, jen to ždímání ☹, to je její slabina, i když ji mám rovně ustavenou, tak občas skáče, možná je to tím, že má plnění z boku. Je ale úplně super, když vytáhnete z pračky horké prádlo, rychle schne, a je měké i bez aviváže, krásně se rozpustí i velmi agresivní prací prostředky. Manžel má na prášky alergii a předtím jsem mohla prát jen dětskými, teď peru čímkoliv a po alergii ani památka. Na té moji beru jako velké výhody: krátký program 30´minut, program na bundy a speciální dětský program.
Doplňuji:
Tu funkci vyvážení tam mam prý také, ale nepozoruji ji. Při praní povlečení si ho to blbě pomíchá a skáče po celé koupelně. V návodu je napsáno: pračku zastavit a prádlo přeskládat. Udělám to, a pračka místo aby hned začala ždímat, tak začne prádlo míchat 10× doleva, 10×doprava a zase skáče. Povlečení peru zapnuté a stejně to nepomůže. Mám ji cca50cm hlubokou, možná je to tím, kamarádka má tu samou, ale 60cm a ta ji skáče podstatně méně.

Pájo

Děvčata, to se mi hodí… chci se zeptat, jestli vám také tato pračka (LG F1480QDS) vydává při změně otáčení bubnu takové nezvyklé zvuky (takové klapání)?
Příjde mi také, že při některých fázích praní (u některých programů) je velice tichá, někdy zase poměrně rámusí…vydává takové…jak to popsat..vrčivé zvuky?
Trochu mi to vadí a nevím, jestli je to tak v pořádku.
Jinak jsem měřil její el. spotřebu při různých programech a je úsporná šetří i vodu.
Mohla byste mi některá prosím nahrát pár minut zvuků vaší pračky ;) ?
Třeba MP-trojkou a nějak mi to poslat? Nebo dát na web (třeba ulozto.cz) a poslat mi odkaz s popiskem, o jaký program šlo? Vím, že je to neobvyklá prosba, ale jak to jinak zjistit. Žena se mě ptá, jestli jsou ty zvuky normální…

Děkuji. P.

Akdilekk2

Zdravím, já osobně parní pračku nemám, ale vlastním pračku od LG už rok a půl a jsem s ní moc spokojená. Známá parní pračku má a je s ní nadmíru spokojená, její syn hraje fotbal a vypere jí to i skrvny od trávy, manžel dělá automechanika takže i fleky od oleje. Takže paráda, i si to lidi chválí kvůli alergiím. Až mi ta moje doslouží, chtěla bych jí také 🙂 A nejlépe v té černé barvě ta je nádherná.

Kuzelina

Obecně pro výběr pračky mohu doporučit https://www.a­recenze.cz/re­cenze-pracek/ nevím, jestli tam jsou parní, ale když jsme vybírali mi, tak nám to mega pomohlo :).

zzzzz

Pro Pájo. Klape i ta naše.

Pájo

A vrčí taky?
Přišlo mi to ze začátku, jako když vrčí 3-fázový motor, když do něho nejde jedna fáze… ale to asi zase nevíte Vy, jak to zní.
Myslel jsem, že by to mohly dělat spirály na ohřev vody, ale čert ví, co to dělá.

Jinak zzzzz… koupil jsem si pod nožičky takový kloboučky a zklidnila se a i vibrace do podlahy jsou menší.

Gumové tlumící podložky pod nohy pračky LG SET 4ks – pro pevné podlahy jako dlažba:
http://shop.a­eservis.cz/www-aeservis-cz-e-shop/eshop/5-1-Pracky/0/5/470-Tlumici-podlozky-pod-nohy-pracky-LG-4ks

  • pro měkké, pružné podlahy jako plovoucí podlaha, parkety, OSB desky:

http://shop.a­eservis.cz/www-aeservis-cz-e-shop/eshop/5-1-Pracky/0/5/471-Tlumici-podlozky-pod-nohy-pracky-LG-4ks

DavidP

No, ono to možná není dobré když ta pračka vrčí. Já mám tentýž problém, a asi bych byl nervózní, kdybych to vrčení jen ztlumil, ale nevyřešil… Mám tuto pračku – http://nejprac­ky.cz/pracka-bosch-wat24360by-recenze/ a pravda je, že už delší dobu, ale i tak by mě zajímalo, co s ní je… Souhlasím, že to zní jako třífázový motor bez jedné fáze, ale hledám spíš příčinu než řešit důsledek. Proč přesně si myslíte, že jde o spirály na ohřev vody? A dá se to doma nějak vyřešit, nebo je na to potřeba servis?

kaculi

Děkuji za reakce, prošla jsem si ten vámi doporučovaný portál www.dokonalepra­ni.cz a vypadá to opravdu důvěryhodně.. Teď už jen najít ten správný obchod s nízkou cenou a není co řešit 🙂 vlastně ještě předtím zkusím napsat Ježíškovi – třeba to vyjde 😉