Kura

Jakou paměťovou kartu do Nokie Lumia 630?

Microsoft udává jen microSD, ale jakou microSD ? SDHC nebo SDXC ?

Odpovědi
gecco

SDHC je do 32 GB, nad je SDXC…
Takže podle toho, jakou kapacitu si zvolíš (telefon umožňuje až 128 GB).
_____________­_________________
Vycházím z infa výrobce – https://www.mi­crosoft.com/cs-cz/mobily/tele­fon/lumia630/technic­ke-udaje , WindowsPhone vysloveně nesnáším a nemám ani smartphone, takže nemohu z vlastní zkušenosti…
😉
BTW – máš pravdu i s tím Androidem – ani mne nenapadne svou tabletku upgradovat na novější, KitKat je povedený…

Jiří Bohumil

Mobily této kategorie dovolují většinou pouze mikroSDHC, tedy do 32 GB. Ve specifikacích prodejců jsem opravdu nikde nenašel jakou kartu má tahle 630-cítka.
Jestli platí co píše gecco, pak se omlouvám.
Ale i ta 32 GB je dostatečně kapacitně vyhovující pro běžná data a případné aplikace, které je možno na ni uložit. Ale dost aplikací je možno ukládat pouze na interní paměť mobilu. Takto je to většinou u OS Androidu.
Já na ní mám dosti aplikací, kvanta fotek, knížek, nějaká videa a.t.d.
Jestli je to podobné ve Win. Ph. nevím. Já osobně preferuji, zatím, OS Android a to ještě určité verze. Ne všechny jsou, podle mne, dobré.
Jinak se mi ale tahle Nokie, když jsem nahlédl do specifikací, zdá poměrně vybavením „chudá“. (RAM pouze 512 MB, bez selfie, blesku, LTE, mono SIM). Za ty peníze i levněji, se dají sehnat mobily i se vším tímto vybavením.