PaNdA^

Jakou paměť RAM koupit..?

Mám 1GB RAM v PC a chci mít 2GB..jenže chybička se vloudila, nevím jakou RAM zakoupit jestli 2GB nebo stačí jen 1GB.. Jsem v tom „Lajk“..Tak radši radu než zničit počítač,že :D.. Hlavně nevím jestli to záleží na procesoru atp..Pokud by byl někdo ochotný a vysvětlil mi to..Byl bych opravdu velice ale velice moc rád :)..Pokud bude potřeba.. Zprávou pošlu Jaký procesor atp. mám :)

Nejlepší odpověď
cochee

  1. Na desce zjistíš, kolik má slotů na paměť a kolik jich je už obsazeno.
  2. Na stránce výrobce MB si najdeš podporu pro svoji desku a stáhneš manuál, pokud jej nevlastníš od koupě. Z něj zjistíš, jaký druh paměti, jakou rychlost (frekvenci) a jakou maximální velikost paměti deska podporuje.
  3. Z 1. a 2. odvodíš, jestli musíš nějakou paměť z desky dát pryč, nebo do volného slotu dáš novou.
  4. Kdybys napsal rovnou, jakou desku máš a jakými pamětmi je už obsazena, tak ti možná odpovím konkrétně.

Další odpovědi
honzikd

No, tak tedy: nejjednodušší by bylo stávající RAM modul(y) vytáhnout, přečíst si, co je na něm napsáno a koupit další 1 GB modul se stejnými parametry. Během této operace i zjistíte, kolik volných slotů na RAM ještě máte. Pokud si ale nejste jist, přenechal bych tuto starost někomu, kdo se v tom alespoň trochu vyzná, tzn. není v tomto oboru úplný laik. (Bohužel „lajk“ skutečně není slovo.)