zjentek

Jakou optimální váhu by měl mít zavírací kapesní nůž pro muže?

Odpovědi
Kepler

Myslím, že váha není tak důležitá, rozhodující je kvalita čepele. U vyšší váhy lze předpokládat lepší solidnost. U vrhacích nožů je naopak rozhodující váha a vyvážení.

L. da Vinci

Pořádnému chlapovi stačí rybička, která váží tak 5 – 7 deka.
Vrhací nože se nedají zavírat!

led

(Výška_cm – váha_kg) / 500 = váha.zatváraci­eho.nožíka.pre­.chlapa_kg 🙂
váha je dôležitá len, aby nožík neroztrhol vrecko nohavíc.
Dôležité je aby:
1 – nožík „sedel do ruky“,
2 – neotváral sa sám od seba, po otvorení sa nemohol samovoľne zatvárať,
3 – čepeľ nebola mäkká a držala ostrosť a tvar,
4 – spojovacie skrutky, nity držali a nepovoľovali
5 – nešpinil